Restauracija starog namještaja vrlo je mukotrpan, ali uzbudljiv proces
Obnova starog namještaja vlastitim rukama složen je proces, ali vrlo uzbudljiv! Kako podariti novi život svojim omiljenim stolicama, u kojima ste slušali bakine bajke. Kako natjerati drevnu komodu da zablista nježnim mat sjajima, koja sadrži mnoga “dragocjena” remek -djela – komade ručno rađene čipke, baršunaste komade, od kojih možete sašiti balsku haljinu za lutku ili napraviti ekskluzivni abažur za podnu svjetiljku.
Obnova starog namještaja dat će mu drugu priliku
Veličanstvena obnovljena komoda
Obnova starog namještaja: davanje drva novom životu
Obnova drvenog namještaja proces je koji zahtijeva mršav pristup i puno strpljenja. Staro drvo crvi mogu pojesti u prah. No, ako želite oživjeti uredan stol s jedinstvenim umetkom ili ured pun tajnih odjeljaka, pokušajte biti kreativni..
Decoupage stare stolice, kao i zamjena presvlaka
Prava remek -djela mogu se napraviti od starog namještaja
Drveni namještaj je prilično čvrst. No, prije početka obnove potrebno je pažljivo ukloniti sve kutije, otresati ostatke i brusnim papirom ukloniti mjesta oštećena plijesni. To se ne odnosi samo na tobogane za dnevnu sobu i spavaće sobe. Obnova kuhinjskog namještaja proces je koji neće donijeti ništa manje zadovoljstva.
Obnovljeni namještaj može se šablonizirati
Interijer u seoskom stilu danas je u posebnom trendu. Zato ne bacajte bakine ormare u smeće. Uklonite staru boju ili lak. Drvo temeljito obradite posebnim spojevima koji štite od insekata.
Prekrasan namještaj u seoskom stilu s blago istrošenim efektom
Namještaj u seoskom stilu danas je vrlo popularan.
Vrata kuhinjskog ormarića mogu se obojiti i blago pocrniti za dašak elegantne starosti. Ako je drvo vrijedno, pažljivo uklonite lak i prekrijte novim spojem. Stari lak može se oživjeti ako ga plijesan nije dotaknula. Postoji prekrasan recept: vosak! Ovo je čarobni lijek koji će oživjeti stablo staro 1-2 stoljeća..
Zahvaljujući maloj restauraciji, stari čvrsti namještaj poslužit će vam jako dugo.
Svjetlucavi baršun koji miluje kožu
Obnova tapeciranog namještaja pomoći će oživjeti prava remek -djela. Antikni stolac može se baciti u smeće zbog baršuna istrošenog do rupa i izbočenih opruga. Ali ako postupite drugačije?
Patchwork će vašem tapeciranom namještaju dati jedinstven izgled
Restauracija presvlaka naslonjača u patchwork stilu
Pažljivo uklonite stari presvlake. Opruge će trajati duže. Ali ako nema druge mogućnosti, kako to izbaciti, učinite to. Zamijenite unutrašnjost mekom, gustom pjenom, izrezanom tako da odgovara. Namještaj nakon restauracije nije ništa lošiji, ali još bolji i ugodniji. Navlaka može biti od brokata ili baršuna. Glavna stvar je da ne ispadnete iz vremenskog okvira povijesti.
Obnova tapeciranog namještaja
Tapeciranje namještaja vlastitim rukama zahtijeva posebno pažljiv odabir tkanine.
To se također odnosi na sofe, kanapee. Obnova kožnog namještaja zauzima posebno mjesto. Unutrašnjost se također može zamijeniti poroznom pjenom. No, vanjski premaz ne može uvijek ostati toliko skup. Ako koža nije poderana, pokušajte je lagano kliziti preko okvira. Ako morate potpuno zamijeniti gornji poklopac, nemojte se obeshrabriti. Ne morate koristiti nove tkanine. Pokušajte pronaći starinsku tapiseriju ili brokat.
Obnova tapeciranog namještaja: PRIJE i POSLIJE
Ponekad se ogledala ubacuju u naslone sofe. Ako reflektirajuće polje nije izblijedjelo i amalgamski sloj nije značajno ogreban, jednostavno ažurirajte okvir oko zrcala. Ako trebate zamijeniti samo polje – nemojte se uzrujavati, uklonite stare podatke o zrcalu. To savjetuju stručnjaci za feng shui..
Restauracija stolice s kožnim presvlakama
Nova lica starog namještaja
Obnovljeni namještaj nakon restauracije izgleda vrlo kreativno i elegantno. Uključite li svoju fantaziju punom parom, možete prepraviti ormare i naslonjače do neprepoznatljivosti. Postoji nekoliko jedinstvenih tehnologija: obojite drvene stranice akrilnom bojom, umetnite zrcalni mozaik i promijenite okove. Ono što je najvažnije, pokušajte ne ispasti iz općeg stila. Ručke i kopče trebaju ili sjajiti poput pravog zlata, ili svjetlucati mat uz svjetlost svijeća.
Tapacirani namještaj s presvučenim presvlakama izgleda vrlo impresivno
Obnova namještaja stvara ugodu i ugodnu atmosferu u kući
Restauracija starog namještaja moguća je i kod kuće
Postoji još jedna zanimljiva tehnologija. Vrata ormara možete ukrasiti svijetlim chintzom i lakom. Kako ručno obojiti bočne zidove? Ovo nije teško.
- Skinite stari lak ili premaz boje.
- Polirati.
Obnavljanje starog namještaja kokosovim uljem
- Nanesite uzorak akrilnom bojom.
- Nakon sušenja površinu prekrijte lakom.
Obnova namještaja vlastitim rukama težak je i mukotrpan zadatak, ali se isplati
Obnova komode pomoću efekta starenja
Obnova namještaja kod kuće umjetnički je proces duhovnog stvaralaštva. Vrata ormara svoje bake možete obojiti ukrasom ili cvjetnim uzorcima. Postoji takva mogućnost obnove: nakon pripreme površine na ljepilo stavite suho cvijeće, začinsko bilje, latice svježeg cvijeća. Zatim otvorite sve lakom u 2-3 sloja.
Obnovljeni namještaj može se lijepo obojati
Šahovski stol možete ukrasiti sedefom koji je netko bacio kao nepotrebno. Ljudi ponekad ne razumiju koliko su određeni predmeti vrijedni. Možete napraviti komplet: okrugli stol s kamenim vrhom i policom od istog materijala. Poželjno je postaviti ogledalo iznad kamina u istom stilu. Da biste to učinili, možete izrezati zasebno kameno postolje s ugrađenim stacionarnim svijećnjacima.
Stari namještaj nakon restauracije može poslužiti jako dugo.
Obnovljeni namještaj dobiva veliku vrijednost
Ako ne govorite o starinama, tada vintage predmeti interijera nisu ništa manje vrijedni. Stari sovjetski namještaj ponekad je nevjerojatan! Nisu svi ormarići izrađeni od iverice koja se s vremenom pretvorila u trulu prašinu. Dragocjeni furnir od karelijske breze pravo je blago za sladokusce.
Decoupage starog noćnog ormarića sa starim novinama obojenim listićima čaja
Neki starinski namještaj može biti izrađen od dragocjenog drveta.
Hrastove krevete i komode sada je teško pronaći u trgovinama namještajem. No, ako pogledate u stari salon, cijene će vas neugodno zadiviti. Možda je vrijedno oživjeti ormar predaka? Ili obnovite široki hrastov krevet s novom dragocjenom krošnjom i brončanim svijećnjacima na uglovima.
Stilski obnovljena komoda
Obnova namještaja: fotografije prije i poslije
Obnova starog noćnog ormarića: PRE i POSLE
Ukrašavanje namještaja šablonom
Obnova starog ormara s ukrasom stražnje stjenke i dna ladica
Preinaka komode u sofu
Drevni glazbeni instrumenti posebna su tema. Stari Becker neće zvučati bolje, ali svakako dublje. Obnovite lakiranu završnu obradu na ormariću za klavir, promijenite baršunaste umetke na tipkama, obnovite žice. Stavite nove svijeće u brončane svijećnjake. A očaravajuće melodije oduševit će vaše uši dugo.
Preuređeni glazbeni instrumenti izgledat će potpuno drugačije
Preuređen stari klavir
Ako iskreno volite stari namještaj, on će vam vjerno i vjerno služiti još mnogo, mnogo godina. Uostalom, mi smo na nju navikli kao i ona na nas. Svako škripanje stolice odjekuje glazbom u našim mislima. Preplavljene podne daske drevnog parketa podsjećaju da su nekoć bakine noge u satenskim cipelama plesale valcer. Nije teško oživjeti parket, čuvajući svo bogatstvo uzorka. Uklonite gornji sloj, izbrusite mekom krpom i ponovno lakirajte. Da! Ovo je dug i odgovoran proces. No, hrastov parket trajat će vam još jedno stoljeće!
Decoupage će od starog neuglednog namještaja napraviti svijetle i spektakularne elemente interijera
Obnova stare komode: PRIJE i POSLIJE