Diskretna blagovaonica u kuhinji u stilu potkrovlja
Ognjište nije samo gorući kamin i mekani krevet. U mudroj narodnoj poslovici prikladno je zabilježeno da ljepota kolibe nije samo u uglovima, već i u pitama. Primorski engleski lordovi i ruski seljaci, srednjovjekovni vitezovi i francuski kraljevi okupili su se za velikim stolom kako bi jeli i činili to sa zadovoljstvom. Vremena su se promijenila, ali uloga blagovaonice u domovima ostala je ista – ona ujedinjuje, raspolaže iskrenim razgovorima i ukrašava proces upijanja hrane. Upravo ono što je dizajn blagovaonice i koje su njegove značajke – čitajte dalje.
Sadržaj:
- Blagovaonica: odabir mjesta
- Opći detalji izgleda
- Uređenje u kuhinji
- Namještaj
- Dekor
Blagovaonica s prostorom za sjedenje uz prozor
Blagovaonski stol nalazi se dalje od radnog prostora kuhinje
Mekani kutak kao nastavak kuhinjskog seta
Svijetli naglašeni zid u blagovaonici
Blagovaonica: odabir mjesta
Bez obzira na veličinu stana koji imamo, u njemu postoje samo dva mjesta koja se mogu koristiti za opremanje blagovaonice – kuhinja i dnevni boravak. Na izbor utječu veličina sobe, broj domaćinstava i stilske sklonosti vlasnika. Za svaku prostoriju postoje određena pravila kojih se morate pridržavati pri organiziranju mjesta za ručak..
Ergonomski raspored namještaja u maloj kuhinji
Blagovaonica je glavni ukrasni naglasak kuhinje.
Veliki stol za blagovanje koji odvaja dnevni boravak od radnog prostora
Opći detalji izgleda
Ispravan dizajn blagovaonice uključuje nekoliko važnih točaka..
- Obvezno zoniranje. Stol je, naime, glavni predmet blagovaonice, odvojen od mjesta za odmor u dnevnoj sobi i kuhinjskog radnog prostora.
Blagovaonski stol izvan kuhinje
- Udoban i praktičan namještaj. Veličinu i dizajn odabiremo prema vlastitim potrebama, konfiguraciji sobe i dizajnu interijera.
Kompaktni namještaj za minijaturnu kuhinju
- Ukrašavanje. Za umjetničku vizualizaciju blagovaonice minimalno koristimo ukrasne elemente: salvete, vazu s cvijećem, tepih.
Tople nijanse stvorit će kompetentan naglasak u blagovaonici
- Slobodan pristup. Uvjet koji je relevantan za svaku prostoriju. Domaćinstva i gosti ne smiju se međusobno miješati u pokušajima da sjednu za stol..
Kontrastne boje jedan su od najučinkovitijih načina da istaknete određeno područje prostorije.
Savjet! Ako imate malu obitelj i mali stan, organizirajte blagovaonicu u kuhinji i kupite rastegljivi ili sklopivi stol za prijem gostiju. Tako ćete imati ugodno mjesto za obiteljsku večeru i priliku pozvati prijatelje na odmor bez trčanja po susjedima u potrazi za velikim stolom..
Veliki stol za blagovanje u namjenskoj kuhinji
Uređenje u kuhinji
U modernim stanovima dnevni boravak se najčešće daje za opuštanje i zabavu, a mjesto u kuhinji rezervirano je za blagovaonicu. Postoji nekoliko dizajnerskih trikova za optimiziranje mjesta za prehranu cijele obitelji..
Jednoredni uključuje postavljanje namještaja duž jednog zida i koristi se u dugim pravokutnim kuhinjama.
Dvoredni se preferira za kuhinje velikih kvadrata. U njima su radni prostor i blagovaonica međusobno paralelni na suprotnim zidovima..
Paralelno uređenje kuhinje i blagovaonice
U obliku slova “L” najčešći je blagovaonica u kuhinji. Radno područje prolazi uz jedan zid, a stol i stolice smješteni su uz onaj koji mu se pridružuje na uglu..
U obliku slova “U” koristi se u prostorijama s prozorom na ulazu. Ovdje stol i stolice stoje ili uz jedan zid, ili u sredini garniture namještaja..
Raspored namještaja u kuhinji u obliku slova “U” s prozorom na ulazu
Poluotočni ili “G” oblik relevantan je za kuhinje u kombinaciji s dnevnim boravkom. Zajednički kutak sobe dodijeljen je blagovaonici..
Ostrovnoe je dobrodošlo u vrlo velikim kuhinjama i dnevnim boravcima. Čini se da se namještaj blagovaonice udaljava od drugog namještaja i stoji odvojeno, ne dodirujući ni zidove ni drugi namještaj, kao na “otoku”.
Blagovaonski stol u obliku otoka, u prostranoj kuhinji
Kombinirano se često koristi u kuhinjama s površinom većom od 8 četvornih metara. m. Može biti otočni, i “L” u obliku rasporeda, te dvoredni. Sve ovisi o željama vlasnika kuhinje.
Zgodan i praktičan raspored malog stola kraj prozora
Namještaj
Prilikom oblikovanja interijera blagovaonica treba uzeti u obzir opći stil prostorije. Budući da je izbor namještaja ograničen na stol i stolice, glavni zadatak njegova održavanja pada na njih..
Blagovaonice u skandinavskom stilu svidjet će se mladima i obiteljima
Za klasike, to su masivno drvo, uvijena leđa i noge, polirana ploča stola, tamne nijanse boja. U visokoj tehnologiji staklo, plastika, metal, umjetni kamen igraju ulogu radnih ploča.
Stakleni okrugli stol i drvene stolice zanimljivog oblika u kič stilu
Veličina stola za blagovanje ovisi o vašim dnevnim potrebama. Za dvočlanu obitelj dovoljan je kvadrat veličine 80 x 80, a gdje je bučno i zabavno, morat ćete pronaći prostraniji komad namještaja.
Kombinirajući više materijala za stvaranje ugodnog prostora za jelo
Standardni pravokutni kuhinjski stolovi koje nude proizvođači dizajnirani su za ne prevelike prostorije. Ako ste vlasnik velikog stana ili seoske kuće, bolje je napraviti namještaj za blagovaonicu po narudžbi. Lako si možete priuštiti masivan ovalni ili okrugli stol bez žrtvovanja slobode kretanja.
Okrugli stol za blagovanje za malu peteročlanu obitelj
Važno: materijal radne ploče mora biti otporan na vlagu, razne prljavštine i mehanička oštećenja. Dugi vijek trajanja proizvoda istovremeno je ušteda troškova, praktičnost rada i rađanje dobre obiteljske tradicije..
Dekor
U uređenju blagovaonice prikladna je igra boja. Kontrastne kombinacije stola i stolica, bizarnih vaza sa svijetlim mrljama svježeg cvijeća, salvete izrađene u svjetlijim tonovima od stola – svi ti predmeti pomažu vizualno označiti blagovaonicu.
Za stvaranje skladnog okruženja u blagovaonici potrebno je odabrati nježne boje.
Kao naglašavajući elementi, dizajneri nude svjetiljke, razne vrste tekstila za ukrašavanje prozora ili namještaja, mrtve prirode na zidu. Uz pomoć prekrasnih umjetnih izvora svjetlosti postižu se dva cilja: udobno osvjetljenje blagovaonice i njezin ukras.
Blagovaonica se može istaknuti ne samo bojom, već i stilskim tehnikama.
Za veliki dnevni boravak često se koristi otočki prijem kada su stol i stolice postavljeni na otvorenom prostoru, dalje od prostora za sjedenje. Ovaj aranžman naglašen je tepihom na podu, ispod stola. Dopušteno je postavljanje stola uz slobodni zid.
Otočki blagovaonski stolovi u dnevnoj sobi
Posebna priča je blagovaonica u kuhinji. Svi radni alati domaćice u pravilu se nalaze uz jedan zid, a mjesto za stol i stolice nasuprot ili u kutu dodijeljeno je mjestu. Događa se da je blagovaonica ta koja preuzima veliku odgovornost za uređenje kuhinje. Svjetiljka, stolnjak, ploča, skupi servis za kavu ili set keramike nadopunjuju unutrašnjost kuhinje i povoljno ističu blagovaonicu.
Blagovaonica sa sagom
Savjet: Ako vam rukovanje nije strano, upotrijebite svoje vještine za ukrašavanje radnog područja. DIY dekor uvijek je ekskluzivan, elegantan i ugodan.