חדר שינה בסגנון יפני: 90 תמונות עיצוב

חדר שינה בסגנון יפני: 90 תמונות עיצוב

מניעים מזרחיים נמצאים יותר ויותר בעיצוב פנים במדינות המערב. וזה די מובן – אחרי הכל, הם מכילים שילובים מרובי פנים של תחכום, קלילות, קרבה לטבע ומקוריות. חדר שינה בסגנון יפני מזרחי מלא באוויר, באור, והחלל הפנוי המקסימלי נותן מקום לתנועה חסרת הפרעות של אנרגיה חיובית. אין מקום לדאגות היומיום – כל זה נשאר מחוץ לדלת.

תכונות של הסגנון היפני

לקישוט פנים עם נושאים מזרחיים יש כמה כיוונים, דומים במקצת, אך במידה רבה יותר שונים זה מזה באופן משמעותי. הסגנון היפני בולט באופן דרמטי בשל מקוריותו. ניתן לכנות את האינדיקטורים הבאים בתכונות הכיוון:

1. מינימליזם – אין מקום לעומס, קישוטים שופעים ויוקרה. שטח פנוי מקסימלי שבו נמצאים פריטים חיוניים. זה נובע בחלקו מאסונות טבע תכופים באיים, מה שהוביל להרס של בנייני מגורים. היפנים אינם מבקשים לצייד את חייהם ביומרנות מופרזת..

2. טבעיות – חומרים טבעיים שוררים בסידור ובקישוט, אם כי במקרים מסוימים חיקוי שלהם אינו נכלל. אותו דבר לגבי לוח הצבעים, קרוב לגוונים טבעיים..

3. קלילות ואווריריות המצב-אלמנטים פנימיים, ככלל, הם קטנים וניידים, ונוכחות מסכי מחיצות נעות מאפשרת לך לשנות בקלות את תצורת החדר..

עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - תכונות עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - תכונות

פתרונות צבע

לרוב, חדרי שינה בסגנון יפני מעוצבים בצבעים בהירים – ובכך משיגים את אווירת השלווה והשלווה הדרושים לחדר זה. נעשה שימוש בלוחות בצבע בז ‘, שמנת, חלבי, אפור, צמחי מרפא. צבעי חום, דובדבן, שחור מאפשרים לדלל את האחידות. בפנים לא משתמשים יותר משלושה צבעים, אחד מהם הוא הרקע.

חדר שינה בסגנון יפני בשחור לבן

לוח הלבן והשחור נמצא לעתים קרובות בחלק הפנימי של הכיוונים המזרחיים. זה מסורתי, המשקף את הרצון הנצחי של הפילוסופים למצוא איזון בין גברי לנשי, אדמה ואוויר..

קירות לבנים עם הירוגליפים שחורים ושטיח “דמוי זברה” נראים כאן נהדר. אתה יכול לקשט את אחד מקירות החדר בגוונים שחורים, למשל, בראש המיטה, שכנגדו ייראו השולחנות הלבנים הנמוכים הנמוכים בניגוד.

החלטות נועזות יותר מצטמצמות לעיצוב משטח התקרה השחור, ההופך לקירות לבנים ולרצפה אפורה. שילוב זה ניתן להשלים על ידי גווני בז ‘הקיימים בגימורי רצפה, מבני מחיצה ותפאורה..

חדר שינה בסגנון יפני בשחור לבן - עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני בשחור לבן - עיצוב פנים

חדר שינה בז ‘בסגנון יפני

פנים חדר השינה בגוונים בז ‘הוא בהיר ואלגנטי. הוא מסוגל לתת שינה רגועה ושקט מוחלט, ומציג לוח צבעים טבעי – בדיוק מה שצריך בכיוון זה. משטחי קיר צבועים עם מעברים חלקים מגוון בז ‘בהיר לגוון כהה נראים מקוריים. ניתן לקשט קירות בלוח כהה יותר מהתקרה והרצפה – זה מביא מגוון גיאומטרי מיוחד.

מטבע הדברים, צבע בז ‘זה אינו יכול להיות נוכח בפני עצמו, אחרת החדר יהפוך לקופסה סגורה. הגוונים הנלווים יהיו חומים, שמנת, לבנה, שנהב. קנבס במבוק על הקירות ווילונות, טקסטיל ורהיטים דומים בגוונים חומים, עיצוב תקרה מאט חלבית ייראה כאן מועיל..

חדר שינה בסגנון יפני בז ' - עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני בז ' - עיצוב פנים

חדר שינה אדום בסגנון יפני

פריחת הדובדבן הבשל מתרחשת גם בפנים פנים מזרח -יפניות. המשימה העיקרית היא לקבוע את כמותו. למי שמקפיד על קפדנות ולקוניזם, אתה יכול להפוך את הרקע העיקרי של הקירות והתקרה ללבן, את הרצפה בגוונים בז ‘או אפורים בהירים, והפלטה האדומה תהיה נוכחת באחד מלוחות הקיר, הטקסטיל, גווני המנורה. שינה שלווה ומנוחה יקודמו על ידי עדיפות גווני בז ‘כעיקריים, וגווני דובדבן יהפכו לתוספות מבטא קלות.

עיצוב חדר השינה לטבע נלהב מאפשר לך למלא אותו באדום במלואו. רצוי שהקירות לא יהיו מונוכרומטיים – אתה יכול להשתמש בטפט עם קישוט יפני, תמונות גרפיות של לוח דובדבן כהה או בהיר יותר. ניתן להשאיר את התקרה בהירה – תאורה מלאכותית תעניק לה את הגוון הוורדרד הרצוי. ריהוט שחור ייראה נהדר כאן..

חדר שינה אדום בסגנון יפני - עיצוב פנים חדר שינה אדום בסגנון יפני - עיצוב פנים

גימורים וחומרים

מכיוון שהפילוסופיה המזרחית רואה בחלל המגורים אובייקט מונפש, חומרי הקישוט חייבים להיות ממוצא טבעי. אך לאור העלות הגבוהה, חוסר הנגישות וחוסר המעשיות של חלקם, הימצאותם של תחליפים מלאכותיים מקובלת בהחלט..

קוֹמָה

נהוג שהיפנים הולכים יחפים בבית ולכן בבחירת כיסוי הרצפה תינתן עדיפות לעץ. ניתן להחליף אותו בפרקט או לרבד במבוק. אריחי קרמיקה גדולים בצבע אחד יכולים להיות גם כן, אך מכיוון שחומר זה קר למדי, יהיה צורך לצייד “רצפה חמה” או להשתמש בשטיח רגיל.

עיצובים אמיתיים כוללים מחצלות טטאמי העשויות קש או במבוק, אך מכיוון שהן מתפוגגות די מהר, הן מוחלפות לרוב בשטיחים בעלי עיצוב יפני או בצבע ניטרלי..

עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - גימור רצפה עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - גימור רצפה

קירות

קירות המעוטרים בבד ייראו מסוגננים ונעימים בחדר שינה יפני. לוחות עץ המחקים מחיצות הזזה גם הם נראים נהדר. אפשרויות פשוטות יותר הן טיח, צביעת קירות בדוגמאות מסורתיות, טפטים. רישומים אתניים מתאימים על טפטים מנייר, למשל, פריחת דובדבן או הירוגליפים. קנבס במבוק הם הדרך הטובה ביותר לשמור על הסגנון. מעצבים מייעצים לך לבחור צבעי פסטל ללא מהומה של צבעים, ולהגביל את עצמך לצבע אחד או שניים לקישוט. למרות שאפשרויות כהות אינן נכללות, וקירות באור אדום הם די נפוצים.

עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - קישוטי קיר עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - קישוטי קיר עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - קישוטי קיר

תִקרָה

הדבר הראשון שצריך לשים לב בעיצוב משטח התקרה הוא שימוש בחומרים טבעיים, צורה מלבנית וחיפוי בצבעים בהירים. ישנן מספר אפשרויות לעיצוב משטח. לעתים קרובות נעשה שימוש בטכניקה של ציוד מבני קורות המחלקות את המטוס לריבועים או מלבנים. הרווח ביניהם צבוע או מכוסה בבד לבן, נייר אורז.

מערכת ארמסטרונג עם קורות וצלחות דקורטיביות דומה במקצת ונראית לא פחות מרשימה. ויש טריק אחד – ככל שהתאים גדולים יותר, כך התקרה תופיע רחבה יותר. אפשרות נוספת היא לקשט את התקרה בסרט נמתח או בד..

עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - גימור תקרה עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - גימור תקרה

ריהוט חדר שינה בסגנון יפני

ריהוט חדר המנוחה הוא מינימלי. עם זאת, הדבר חל לא רק על חדרי שינה, אלא גם על שאר שטחי הדירות המזרח -יפניות. זה נובע מהאוכלוסייה הצפופה של המדינה, שבה כל מטר מרובע נחשב ויש מחסור חריף בשטח מגורים..

המיטה היא החלק המרכזי. היא צריכה להיות בעלת צורה מלבנית כפופה, כמעט על הרצפה כמו מזרן פוטון יפני. הצבתו על בימה עם שלבים תעזור להוסיף הערות מקוריות. מערכות אחסון גדולות מתחלפות בציוד של נישות קיר כמו ארונות עם דלתות הזזה בסגנון יפני. את הפנים ישלים שולחנות מיטה, שולחן תה, מדפים קטנים לתכשיטים.

אם החדר די גדול, תוכלו לחלק אותו לאזורים באמצעות מחיצות הזזה לאומיות האהובות עליכם. מדובר במסגרות עץ עם זכוכית חלבית לבנה ורצועות מאונכות המחלקות את הבד לריבועים או מלבנים. דלתות החדר צריכות להיות זהות..

עיצוב חדרי שינה בסגנון יפני - ריהוט עיצוב חדרי שינה בסגנון יפני - ריהוט עיצוב חדרי שינה בסגנון יפני - ריהוט

עיצוב ותאורה

באזור בילוי אין צורך בתאורה בהירה. אור מאופק ייצור את האווירה הדרושה של מסתורין, התורם להרפיה מלאה. למנורות צורות גיאומטריות פשוטות, העשויות זכוכית, נייר אורז, במבוק או בד. אם חדר השינה קטן, אתה יכול להשתמש בזרקורים לתקרה. מנורות רצפה ומנורות קיר משמשות לעתים רחוקות יותר, אך הן מיוצרות במסורות לאומיות והן יקשטו את החדר..

אתה צריך לקשט חדר שינה בסגנון יפני בזהירות, מבלי להעמיס את החלל. אתה יכול להתקין אגרטל רצפה עם קישוט לאומי, שיכיל ענפי במבוק או איקבנה, להניח צלמיות מסורתיות, נרות ריחניים, עץ בונסאי על המדפים..

הקירות יהיו מעוטרים במעריצים לאומיים (הם עטורים לעתים קרובות עם ראש המיטה), חרבות סמוראים, קלפים עם הירוגליפים. במקרה האחרון, עליך להיות זהיר ביותר – לפני שאתה מציב תמונה של הירוגליף בפנים, עליך לברר את משמעותו.

עיצוב חדרי שינה בסגנון יפני - עיצוב ותאורה עיצוב חדרי שינה בסגנון יפני - עיצוב ותאורה עיצוב חדר שינה בסגנון יפני - עיצוב ותאורה

חדר שינה קטן בסגנון יפני

מכיוון שעיצוב חיי היומיום בארץ השמש העולה מניח לקוניות קפדנית, זה אידיאלי לחללים קטנים. ריהוט נמוך וכמותו המינימלית ישאירו הרבה מקום פנוי. ניתן למקם את מיטת המזרן על הפודיום, בו ימוקמו מגירות לאחסון דברים שונים. בנישה של אחד הקירות תוכלו לצייד ארונית קטנה לבגדים, ולהתחפש למחיצת ה”שוג’י “, האהובה על היפנים. עדיף לקשט את החדר בצבעים בז ‘בהירים וחלביים. המבטאים יהיו אלמנטים דקורטיביים בשחור ודובדבן.

חדר שינה קטן בסגנון יפני - עיצוב פנים חדר שינה קטן בסגנון יפני - עיצוב פנים חדר שינה קטן בסגנון יפני - עיצוב פנים חדר שינה קטן בסגנון יפני - עיצוב פנים

עיצוב חדר שינה בסגנון יפני – צילום

מבחר תצלומים יעזור לך למלא את הפנטזיה שלך ברוח מקוריות המזרח הרחוק ובעצם לקשט באופנתיות את פנים חדר השינה. כאן נאספים אפשרויות עיצוב שונות בסגנון יפני אמיתי או אירופאי יותר. בחר מה קרוב יותר לתפיסה שלך, הבנה של היפה, ותרגיש חופשי להתנסות. צפייה מהנה!

חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים חדר שינה בסגנון יפני - צילום עיצוב פנים