מידות המיטה: יחיד, אחד וחצי, זוגי

מידות המיטה: יחיד, אחד וחצי, זוגי

כשזה מגיע לישון, לא מספיק רק לבחור מיטת עץ איכותית, לשים מזרן אלסטי, לכסות את היופי הזה במצעים נעימים למגע. חשוב שנופשים יוכלו לשבת בנוחות על פני השטח שלו כך שרגליהם לא יתקעו או שהמרחב העצום לא יפחיד. היום נדבר על מידות המיטה וכיצד לבחור את האפשרות המושלמת ביניהן..

מדידות מקדימות

בעת בחירת מיטה על פי גודלה, יהיה עליך לקחת בחשבון מספר היבטים בבת אחת. בואו ניקח בחשבון את כל אחד מהם לפי הסדר..

אזור החדר

אין שום דבר קשה עם העובדה שהרהיטים צריכים להתאים לחדר. ראשית, יש להקצות מקום למיטה העתידית בחדר השינה ולברר האם סידור כזה נוח. הדבר נכון במיוחד עבור חדרים קטנים בהם עליך להשתמש באופן רציונלי בכל מטר מרובע. לאחר שהחלטת על הבחירה, בצע מדידות של השטח המוקצה – מידע זה יהיה נחוץ בחנות.

מידות המיטה - גודל החדר

מידות הבעלים

ובכל זאת, הנוחות חשובה יותר לא בחדר, אלא במיטה, ולכן הערך הבא שצריך לקבוע הוא ממדי הבעלים. הצמיחה והנפח של האדם נלקחים בחשבון, נוספו להם 20-30 ס”מ נוספים. אלה הפרמטרים המינימליים, תוך התחשבות בהם, אין לך מה לדאוג ל”הפתעות “לא נעימות כמו תלייה בקצוות הידיים..

כדי למצוא את הגודל הנכון, צא ישר לחנות – זה יעיל יותר מכל חישוב. אתה צריך לשכב על המיטה ולקפל את הידיים כך שקצות האצבעות שלך יגעו והמרפקים שלך נפרדים. אם הם יתקעו, אז לא יהיה מספיק מקום על המיטה בעת פינה..

מידות המיטה - מידות בעלים

פעילות במהלך השינה

אפילו מיטה בגודל מושלם לא תתאים לאנשים הפעילים בשנתם. לדוגמה, חלקם משנים לעתים קרובות את מיקומם של הגוף, אחרים שוכבים כשהגפיים פרושות לרווחה. בכל מקרה, בעלים כאלה צריכים לבחור ריהוט רחב יותר, שיספק מקום לתנועה בלתי מבוקרת, במיוחד בזוג.

מידות המיטה - פעילות שינה

כיצד לקבוע את גודל המיטה?

אבל העבודה עם מספרים לא מסתיימת בכך. עם הפרמטרים הדרושים לרהיטים עתידיים, תוכלו להגיע רק ליצרנית רהיטים שתעצב את האפשרות האידיאלית. החנות תצטרך לבחור בין המבחר המוצג תוך שימת לב למספר אינדיקטורים.

מערכות אמצעים שונות

מזרנים ומצעים נבחרים לאחר רכישת מיטה כך שיתאימו באופן מושלם לפרמטרים. שימו לב ליצרן – תאימות האלמנטים תלויה בכך..

העובדה היא שמערכות מידות שונות במקומות שונים בעולם. יש רק שניים מהם: אנגלית, שמשמשת אותה בארצות הברית, ומדד, האופייני למדינות אירופה. חברות אמריקאיות מציינות מידות בסנטימטרים, ואילו חברות איטלקיות מציינות מידות בסנטימטרים..

הבעיה היא שההמרה גורמת למספרים מביכים. לדוגמה, 80 ס”מ אורך ו 60 ס”מ רוחב יהיה 203.2 ו 152.2 ס”מ, בהתאמה. לא סביר שתמצא מזרונים עם פרמטרים כאלה..

מידות המיטה - מערכות מדידה

גובה המיטה

אינדיקטור זה אינו משפיע במידה רבה על הנוחות, למרות שמישהו קרוב או רחוק מהרצפה עלול להתבייש – הכל אינדיבידואלי. במצבים רגילים, הגובה אחראי יותר על ההיבט האסתטי, ועוזר להתאים את הרהיטים לפנים..

לכן, לרוב יש מיטות עם האינדיקטורים הבאים: נמוך (20-30 ס”מ), בינוני (40-60 ס”מ), גבוה (70-90 ס”מ).

ברור שבחדר עם תקרות נמוכות רק מיטה נמוכה או, במקרים קיצוניים, יכולה “לעלות”. ובעלים מאושרים של נדל”ן מרווח יכולים להרשות לעצמם כל אפשרות..

הפנים המינימליסטי מאופיין בריהוט ארצי. אבל הקלאסי לא יסבול צניעות – במקרה זה, המיטה צריכה להיראות כמו מיטת מלכות, והגובה כאן ממלא תפקיד חשוב..

מידות המיטה - גובה

אורך מיטה אופטימלי

ראשית, נציין כי אינדיקטור זה, כמו הרוחב, אינו מתייחס למסגרת המוצר, אלא למזרן. בהתאם לכך, גודל המיטה עצמה יהיה גדול יותר מיחידות אלו..

כדי לקבוע את אורך הרהיטים המתאים, הוסף 30 ס”מ לגובה שלך. לאדם בעל מידות ממוצעות יהיו מספיק דגמים נפוצים – 190 ו 200 ס”מ. לעתים רחוקות יותר, יצרנים מייצרים מוצרים באורך של 195 ס”מ..

אבל קונה גבוה יצטרך יותר מקום לשינה טובה. במקרים כאלה, עליך לחפש מיטות משני מטרים. עם זאת, אתה תמיד יכול להזמין מוצר עם פרמטרים בודדים על ידי תשלום נוסף.

מידות המיטה - אורך

מידות מיטה ליחיד

הדמות העיקרית שמעניינת אותנו היא רוחב המבנה. על בסיס זה, ישנם שלושה סוגי מיטות: יחיד, אחת וחצי וכפולה.

הוא האמין כי 60 ס”מ מספיק לאדם אחד לשינה נוחה. היצרנים מוסיפים 10 אינץ ‘למחוון זה – הגודל המינימלי של מיטת יחיד מוכן. אפילו מבוגר יכול לישון במיטה כזו מבלי לחוש אי נוחות או חוסר מקום במהלך השינה. אבל האפשרות הנוחה ביותר היא דגם 90 ס”מ. יחד עם זאת, המידות הסטנדרטיות של מיטת יחיד באירופה מעט גדולות יותר והן 90-100 ס”מ..

מיטות קומפקטיות בגובה בינוני וגדול מגיעות לרוב עם מגירות מובנות בתוך המסגרת לאחסון מצעים. דגמים כאלה עשויים לעתים קרובות בצורה של כיסא מתקפל או מיטת קופה, מה שחוסך מקום בחדרים קטנים..

מידות מיטה ליחיד מידות מיטה ליחיד מידות מיטה ליחיד

מידות של מיטה וחצי

מיטות כאלה הן בערך אופציית ביניים בין מיטה ליחיד למיטה זוגית. לא מספיק לשניים לישון בחופשיות, אלא יותר מדי לאדם אחד.

רוחבה של מיטה וחצי נע בין 120 ל -160 ס”מ, אך רק עם מחוון עליון יתאים עליה זוג מבוגר, שרוצה לשמור על האזור בחדר שינה קטן..

“משאית” היא פתרון מצוין לאנשים עם שינה פעילה או ממדים גדולים. אבל עבור זוג נשוי עם אותן בעיות, עדיף לשים לב לדעות כפולות..

שים לב, שוב, התקן המקומי שונה מזה שאומץ בחו”ל. שם, מיטה וחצי נחשבות כמידות שהן יותר מ -140 ס”מ.

מידות של מיטה וחצי מידות של מיטה וחצי מידות של מיטה וחצי

מידות מיטה זוגיות

הגבול בין הקודם לסוג זה הוא שרירותי למדי: הרוחב המרבי של מיטה וחצי עולה בקנה אחד עם המינימום הכפול. החל מ -160 ס”מ, למבנים למספר אנשים אין גבול עליון ברור, אם כי לעתים רחוקות יותר ניתן למצוא מבצעים שעוברים יותר משני מטרים..

אבל האירופאים, כנראה, אוהבים יוקרה ומרחב, ולכן הם מייצרים מיטות זוגיות ברוחב של 180 ס”מ עד 200 ס”מ, הנקראות “מלכותיות”.

למרבה הפלא, מיטות זוגיות יכולות להיות שונות בצורתן. בנוסף למלבנים הסטנדרטיים, הם מרובעים, סגלגלים ואפילו עגולים. המראה האחרון נראה מפואר במיוחד בחדר שינה מרווח, כשהוא גדול ככל האפשר..

יש לזכור כי ניתן למקם מיטה ברוחב 200 ס”מ בחדר רק אם הקיר שמאחורי המיטה הוא יותר מ -3.5 מ ‘, שכן חייבים להיות לפחות 70 ס”מ מעברים משני צידי הרהיט..

מידות מיטה זוגיות מידות מיטה זוגיות מידות מיטה זוגיות

דגמי תינוקות

הורים מטפלים יכולים להתמודד עם קשיים מסוימים בבחירת מיטה לילדם. ילדים גדלים מהר מאוד, ולכן מרחב המנוחה אמור לגדול ביחס לגובהם. כמובן, אתה יכול לחשוב קדימה ולקנות דגם בגדלים סטנדרטיים – בכל זאת הילד יגדל מתישהו. אבל אפשרות זו אינה מתאימה לכולם. יצרנים בולטים מציעים מוצרים במספר קטגוריות בעלות פרופורציות שונות:

1. מיטות לתינוקות וילדים בגיל הגן – מידות 120 ס”מ על 60 ס”מ.

2. דגמים לתלמידי בית ספר – מידות 160 ס”מ על 80 ס”מ.

3. מיטות נוער – מידות 180 ס”מ על 90 ס”מ.

כל המודלים המוצגים הם שרירותיים למדי בשל הגידול הלא אחיד של ילדים. יחד עם זאת, חשוב לילד הגדל שיהיה מספיק מקום למניעת נפילות בתנועה..

מיטות תינוקות - מידות מיטות תינוקות - מידות