חץ (70 תמונות): סוגים וטיפול

חץ (70 תמונות): סוגים וטיפול

Arrowroot הוא פרח טרופי תוסס ויוצא דופן יליד האזורים הדרומיים ומרכז אמריקה. היא ידועה, קודם כל, בצבע המדהים של העלים עם כתמים וורידים הנראים לעין. בנוסף לצבעוניות יוצאת הדופן שלהם, הם גם צומחים בצורה מעניינת, ומשנים את צורתם וכיוונם בהתאם לאור ולתנאים אחרים. זהו מאפיין אופייני לכל המשפחה. עבור הצמח הזה הם קראו לו עשב תפילה או עולים לרגל. עם כל האקזוטיות של רב שנתי עשבוני, קל לטפל בו גם בנתיב האמצעי.

מאפיינים כלליים

Arrowroot הוא צמח רב שנתי עשבוני, שגודלו ומראהו תלוי במגוון הספציפי. בממוצע, הגובה מגיע לכ -60 ס”מ. הגבעולים זקופים בתחילה, אך ככל שהצמח מבוגר יותר הוא נוטה יותר לקרקע..

פקעות חץ משמשות לבישול במדינות שונות בעולם. כמו צמחים פקעתיים אחרים, הם מכילים עמילן רב..

גידולו השנתי של הפרח קטן. תקופת הפריחה היא קיץ. תפרחות נדירות וחינניות מפוארות מופיעות ישירות מהגבעול. פרחי חץ זעירים ולא בולטים, לבנים, צהובים פסטליים או ורודים סלמון. באיכויות הדקורטיביות שלהם, הם אינם מסוגלים להתחרות בעלים גדולים ויפים, אך במקומם נוצרות קופסאות עם זרעים.

שורש החץ - מאפיינים כלליים שורש החץ - מאפיינים כלליים

סוגי שורש חץ

ישנם סוגים רבים של שורש חץ, אך בדרך כלל מגדלים כמה מהם בבית ובחווה. בעיקרון, אלה זנים דקורטיביים. מגדלים מוציאים כל הזמן צבעים חדשים ומעניינים. את רובם ניתן לסווג לשתי קטגוריות: דו -צבע וטריקולור, בהתאם למספר הצבעים בהם צלחת העלים צבועה..

שורש חץ בעל צוואר לבן

שיח רב שנתי קומפקטי גדל בהדרגה לצורה חצי-אמפלית. קטגוריה זו כוללת מספר זנים ותת -מינים עם צבעי עלים שונים..

אבל הקווי המתאר הכללי נשאר ללא שינוי: עלים מלבניים, מדולרים או רחבים בין 7×10 עד 10×15 ס”מ. ביחס לעפרונית הם גדלים בזווית חריפה. קנה השורש של השיח מפותח, עם פקעות סגלגלות הדומות לתפוחי אדמה. ורידים לבנים מופיעים על צלחת העלים, ולכן זן הזן קיבל את שמו. הצד ההפוך של העלה בדרך כלל אדמדם..

שורש חץ בעל צוואר לבן

שורט חץ אדום או מרתק

זהו נציג בולט של הטריקולורים. הרקע העיקרי של צלחת העלים הוא ירוק כהה, לפעמים חום. אל הקצוות העלים מתבהרים. במרכז עוברת רצועה בהירה, שממנה מתחלקים ורידים רוחביים בולטים. הם צבועים באדום, שרוויה נע בין חיוור מאוד לסגול עמוק. תכונה נוספת היא הכיוון השבור של הגבעולים.

שורט חץ אדום או מרתק

מסרק חץ

שיח בגודל בינוני מגיע לכ -40 ס”מ. קנה שורש זוחל עסיסי הוא קצר, עם עיבוי fusiform לצורך הצטברות חומרים מזינים ולחות. עלים רחבים או מלבנים, עד 15 ס”מ. קצוות הצלחת גלי מעט.

ייחודו של שורש החץ המסרק הוא בצבעו. עלה ירוק מופיע סמל ירוק בהיר ורציף, שממנו נוגעות משיכות כהות רחבות. הם יוצרים גבול רציף, והרכס מתחדד בהדרגה..

מסרק חץ

שורש חץ קנה

אחד המינים המעניינים והבלתי רגילים בולט מאוד על רקע הכללי. גובה הגבעולים הזקופים לפעמים עולה על 120 ס”מ. העלים מוארכים, הדומים בצורת ביצה. עד הקצוות הם מחודדים. הקצה צבוע בגוון אפור כהה. קנה השורש מכוסה בצפיפות בפקעות.

שורש חץ קנה

Maranta Kerhovena

זהו הזן הנפוץ והמוכר ביותר. וריד מרכזי מופיע על צלחת עלים כהים. משני צדיו יש משיכות סימטריות המתכהות וחומות כשהן גדלות. יחד עם זאת, הם נשארים נפרדים ואינם מתמזגים לרצועה אחת. ישנם ורידים לאורך, למרות שהם כמעט בלתי נראים.

Maranta Kerhovena

Maranta Marisella

הרקע של צלחת העלים של זן זה הוא ירוק כהה. זה מייחד אותו מהשאר. אבל הוורידים והפסים הם בגוון סיד בהיר. צבע זה מזכיר את השלילי של הקלאסי.

Maranta Marisella

Arrowroot Massange

זהו זן מעולה המכונה גם שורש חץ שחור. כלפי חוץ, הוא לא רחוק מהחוט הלבן הקלאסי. ההבדל הוא שהרקע הירוק הבסיסי נשמר לאורך הקצה. מהווריד הראשי, האורך המתפצל, האור המקסימלי ואפילו הלבן, בולט בחדות. ניגודיות ניתנת על ידי משיכות כהות ביניהן..

Arrowroot Massange

יופי אמראלי של מרנטה

הוא שונה מהסוג הקודם ברוחב רצועת האור. הוא לוקח עד חצי דף, ומעבר הצבע הוא הדרגתי, ללא גבולות וכתמים בולטים..

יופי מרמלי של מרנטה

מרנטה ביוטי קים

זהו אחד הזנים המגוונים ביותר עם כתמים ירוקים או חומים, כתמים צהובים של סלט, משיכות ופסים לבנים שיכולים לקחת עד חצי מהעלה..

מרנטה ביוטי קים

טיפול בשורש החץ

סוד הטיפול המוצלח בחץ הוא בעמידה בתנאי הטמפרטורה והלחות.

האדמה האידיאלית לגידול מתמיד היא תערובת של תערובות אדמה עלים, חומוס ועצי מחט מעורבבים בחול ופחם. אבל כבול סיבי סטנדרטי לא יעבוד. הימנע גם מנוכחות סיד. מסדרים ניקוז גבוה בתחתית.

הצמח אינו סובל חום וחום מעל + 28 … + 30C. הימנע מאור שמש ישיר, טיוטות ושינויי טמפרטורה פתאומיים. אופטימלי בחורף – עד + 20C. בחורף, לא רצוי להוריד אותו מתחת ל + 14C. חשוב בתקופה זו בשנה שהעלים לא יגעו בחלון הקר..

השתמש בדשן מורכב במהלך הצמיחה הפעילה. כעת נמכרים פתרונות מיוחדים לזנים עלים דקורטיביים. אך אל תגזימו, כי חשוב לא פחות להאכיל את שורש החץ..

מומלץ לחזור על השקיה בשפע רק כשהשכבה העליונה של המצע מתייבשת. הפחת את התדירות במזג אוויר קר כדי למנוע ריקבון קני שורש. להשקיה, קח מים מסוננים, לפחות מים רכים, מיושבים. Arrowroot רגישה לכל זיהומים זרים.

לחות האוויר האידיאלית היא כ -70%. ניתן לפצות זאת על ידי ריסוס שיטתי של העלים. הדבר חשוב במיוחד בקיץ ובעונת החימום. מגש עם מים יעזור להגדיל את הלחות באופן מקומי, אך במקרה זה, וודא כי לחות לא מגיעה לשורשים..

שורט החץ מרגיש הכי נוח בצל חלקי. באור שמש ישיר ואור בהיר, הוא דוהה. בדירה, שימו לב לחלונות הפונים לכיוון צפון מערב או מזרח.

טיפול בשורש החץ טיפול בשורש החץ טיפול בשורש החץ

השתלה ורבייה

שורט החץ מופץ בשלוש שיטות קלאסיות:

1. בעת זריעת זרעים, התחל לגדל שתילים מיד עם בוא האביב. קח סיר רחב או קופסה, מצע חול כבול וזרעים. הצילומים הראשונים מופיעים בשבועיים הקרובים. העיקר הוא לשמור על טמפרטורה יציבה, בערך + 16 ° … + 19 °. ברגע שמופיעים כמה עלים מלאים על השתיל, ניתן להשתיל אותו.

2. לשורש הגזרי, חותכים יורה של עד 10 ס”מ מצמח האם עם כמה עלים בריאים. כל התהליך אורך כ -4 שבועות. ניתן לבצע השתרשות ממאי עד ספטמבר. ברגע שנוצר השורש, השתיל את שורש החץ לתוך מצע הכבול..

3. ניתן להפיץ שיחים בוגרים ובריאים באמצעות חלוקה. חופרים ומנקים את השיח, ואז חותכים בזהירות את קנה השורש. חשוב שלכל שתיל יהיו מספר עלים ופקעות בריאות. התייחסו לחלקים בפחם לחיטוי לפני ההשתלה. לאחר מכן, ניתן לשתול אותם באדמה לחה ורפויה..

מומלץ לשתול צמח בוגר מדי שנה, בתחילת האביב..

Arrowroot - השתלה ורבייה Arrowroot - השתלה ורבייה

הדברה ומחלות

בעיות שורש החצים שכיחות בצמחים טרופיים. עם מחסור בלחות או בחום הוא נחלש ונובש, אך עם עודף מים מופיעה ריקבון שורשים ומתפתחות מחלות פטרייתיות. ניתן למנוע זאת על ידי שמירה על משטר יציב וטיפול מעת לעת בפרח בתרופות אנטי פטרייתיות..

עלים לפעמים מדביקים גרדת. הם מוצצים את המיץ, מה שגורם לצלחת לשנות את הצבע, נזקים ומופיעים עליה טיפות דביקות. הסר טפילים באופן מכני באמצעות מי סבון. לאחר מכן יש לרסס את העלים בתכשיר מיוחד..

כאשר האוויר יבש מדי, קרדית העכביש מופיעה. אתה יכול להיפטר מהם עם מקלחת חמה, אבל זה חייב להיעשות במהירות ובזהירות. אבל בדרך זו אתה יכול להרוס טפילים ללא כימיה, וזה חשוב במיוחד בדירה. ישנם גם קוטלי חומצות מיוחדות למזיקים.

שורש החץ - הדברה ומחלות שורש החץ - הדברה ומחלות

חץ – צילום

כדי לראות כיצד לנצל את היופי והחסד של arrowroot במלואו, בדוק את מבחר התמונות שלנו! אספנו את הרעיונות הצבעוניים והמעניינים ביותר להשראה!

חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום חץ - צילום