מגן עשה זאת בעצמך מעל המרפסת (80 תמונות)

מגן עשה זאת בעצמך מעל המרפסת (80 תמונות)

חופה מעל אזור המרפסת לא רק תגן עליך מפני מזג אוויר גרוע, אלא גם תספק הזדמנות נוספת להדגיש את סגנון החיצוני. איך לא לטעות בבחירה, לבחור בחופה איכותית ובהרמוניה עם הגימור החיצוני של הבניין – בהמשך המאמר שלנו..

למה אתה צריך חופה מעל המרפסת?

מגינים מעל חלל הכניסה יכולים ללבוש צורות שונות ונקבעים על פי מאפיינים שונים, בהתאם לחומרים הנבחרים ולסוג הבנייה. נדבר על כך ביתר פירוט בהמשך. ועכשיו נפרט כמה נקודות מדוע חשוב לרכוש מקלט קטן מעל המרפסת של הבית הפרטי שלך:

– קודם כל, זוהי היכולת להיכנס ולצאת מהבית בנוחות. לדוגמא, כשיוצאים או נכנסים לבית, לוקח זמן לסגור מטריה, לקבל או לשים את המפתחות, לסגור או לפתוח את הדלת, ואם מזג האוויר לא יטיב עם החצר, אזי החופה בהחלט לא תהיה מיותרת;

– בנוסף לעובדה שאתה אישית והאנשים שנכנסים למנזר שלך לא תחשוף להרטבה נוספת, מגן איכותי יגן על דלת עץ או מתכת מפני חשיפה לנוזלים;

– וכמובן אסתטיקה. חופה הרמונית תשלים ותדגיש את החלק החיצוני של הבית והאתר שלכם, במיוחד אם תבחרו בחומר המהדהד פרטים עיצוביים אחרים.

מגן מעל המרפסת - למה אתה צריך מגן מעל המרפסת - למה אתה צריך

סוגי חופות מעל המרפסת

אז החלטת לבנות מגן יפה, אך עדיין אינך בטוח איזה. הבה נבחן שתי קבוצות של אפשרויות וסוגי בנייה אפשריים:

בנייה מונולית פועל כמקשה אחת עם הקיר, כך שניתן לקרוא למין זה מוצק ומוכן לשירות ארוך. אך יחד עם זאת, תכונה זו מכתיבה גם את החסרונות של מוצר כזה. לא ניתן לתקן את המבנה באופן חלקי או להעביר אותו למקום אחר. מגן כזה די קשה להתקנה, ולכן סביר להניח שתצטרך לבקש עזרה ממומחים..

מוצרים מודולריים מאוד פופולרי לאחרונה. המבנה שלהם מורכב מכמה חלקים המהודקים זה לזה. המבנה קל להרכבה, ומתאים גם לתיקון חלקי או מלא, וכל ההליכים הללו, אם תרצו, תוכלו לבצע בעצמכם. בין היתרונות תוכלו להצביע על מגוון רחב של צבעים של מוצרים אלה – הוא יאפשר לכם לבחור את הפתרון האופטימלי ביותר במיוחד לחלק החיצוני של הבית שלכם..

חופות גם שונות בהתאם לשיטת ההתקשרות. יש לקחת בחשבון תכונה עיצובית כה חשובה כבר בשלב התכנון..

אפשרויות מותקנות חזקים ואמינים, אך רק אם הם נבנו עם תומכים. החופות קבועים לקיר עצמו, והתומכים במקרה זה יספקו עמידות המאריכה את חיי השירות.

מבנים מושעים עשויים מחומרים קלים עקב חיבור לתליונים מיוחדים. לדוגמה, חופות זכוכית נראות אטרקטיביות במיוחד, במיוחד במקרה של בניין בסגנון מודרני..

מגן למרפסת - נופים מגן למרפסת - נופים מגן למרפסת - נופים מגן למרפסת - נופים

מגוון חומרים

בנוסף לסוג הבנייה ואופן חיבורו, מגינים שונים גם הם בהתאם לחומר שממנו הם עשויים. על מנת לא לטעות בבחירה ולבחור באפשרות שבאמת תימשך זמן רב, הבה נבחן את הנפוצות ביותר, ונעריך את יתרונותיהן וחסרונותיהן..

חופות עשויות קרטון גלי

זהו אחד החומרים הנפוצים ביותר עבור חופות המרפסת. לעתים קרובות הוא מועדף בגלל העלות הנמוכה שלו, כמו גם קלות ההתקנה והתחזוקה. מוצר כזה הוא פרקטי ובעל חיי שירות ארוכים. הערה אחת – הלוח הגלי אינו עמיד, ולכן כדאי להרים שינויים עבים ולכסות אותם בשכבת הגנה.

חופות מעל המרפסת העשויה לוח גלי חופות מעל המרפסת העשויה לוח גלי

חופות פוליקרבונט

היצרנים מציעים מגוון רחב של צבעים, ביניהם אתה יכול למצוא שקופים, כך שבוודאי תוכל לבחור את המתאים ביותר למקרה שלך. תכונה נחמדה היא שדגמים כאלה גמישים, מה שיאפשר לכם לתת להם את התצורה הדרושה. מגן מחומר זה יהיה חזק, עמיד וחסין אש. עם זאת, הוא יכול להיות מעונן בגלל חשיפה לשמש, לכן הקפד למרוח עליו מוצר הגנה..

חופות מרפסת מפוליקרבונט חופות מרפסת מפוליקרבונט חופות מרפסת מפוליקרבונט

חופות גג מתכת

יש להתאים אותו לגוון הגג ולהתקין את הציפוי כבר בשלב בניית הבניין. העיצוב ישמח אתכם עם תקופת הפעלה ארוכה, תחזוקה לא יומרנית, אך הוא יתחמם מהשמש ולא יספק בידוד רעש טוב..

חופות גג מתכת מעל המרפסת חופות גג מתכת מעל המרפסת חופות גג מתכת מעל המרפסת

מגיני ברזל יצוק

פריטים מזויפים לעולם לא ייצאו מהאופנה ותמיד ייראו אטרקטיביים להפליא. רק הסגנון הלא מתאים של המבנה או העלות הגבוהה של מגן כזה יכולים להתרחק מבחירה כזו. אתה לא צריך לדאוג יותר מדי לגבי האחרון, כי אתה יכול להפחית את עלות המבנה אם תזמין אפשרות המשלבת פרזול ופוליקרבונט, או אותו אריח מתכת.

חופות מברזל יצוק מעל המרפסת חופות מברזל יצוק מעל המרפסת חופות מברזל יצוק מעל המרפסת

חופות עץ

אחד החומרים האהובים על מעצבים. וזו אופציה ממש יפה והרמונית לבית עם גימור עץ. יש כאן שדה רחב לניסויים – הכינו פרגולה, מגן מגולף, צבעו אותו בכל צבע שתרצו, או עזבו את הצבע הטבעי. העיקר לא לשכוח מהספגה מיוחדת להגנה מפני חשיפה לנוזלים. באשר לצורת המבנה, תן עדיפות לקומפוזיציות לא מסובכות- דו או אחת.

חופות עץ מעל המרפסת חופות עץ מעל המרפסת חופות עץ מעל המרפסת

חופות זכוכית

חופת טריפלקס או זכוכית מחוסמת נראית קלילה ואוורירית מאוד ומושלמת לבניינים מודרניים. מדוע לבחור סוגים אלה של זכוכית? העובדה היא שזנים סטנדרטיים אינם יכולים להבטיח חוזק ועמידות גבוהים. אבל טריפלקס, שהם זוג משקפיים המחוברים זה לזה או זכוכית מחוסמת חזקה, יכולים. הנקודה השלילית היחידה היא המחיר של חומר באיכות גבוהה, כמו גם מורכבות התחזוקה והתיקון..

חופות זכוכית מעל המרפסת חופות זכוכית מעל המרפסת חופות זכוכית מעל המרפסת

מגן עשה זאת בעצמך מעל המרפסת

התקנת מגן על המרפסת אינה קשה כפי שזה נראה במבט ראשון. ברוב המקרים, לא תזדקק לכישורים מיוחדים ומומחיות..

ראשית, עליך ליצור תרשים מפורט של המגן עם מידות, כמו גם הערכה עם נתונים על כמות החומר הנדרשת. בתהליך יצירת פרויקט כזה, שקול את הנקודות הטכניות:

– רוחב המבנה פי שניים וחצי מרוחב הדלת;

– חשב את האורך כך שהוא יהיה לפחות מטר אחד מרוחב הדלת;

– פינות המדרונות חייבות להיות לפחות 20 מעלות כדי שהמוצר יוכל להתמודד עם העומס מפני סחיפות שלג;

– המרחק מחזית הבניין הראשי לקצוות החיצוניים של החופה אמור לאפשר לדלתות להיפתח בחופשיות.

מדוד תחילה את רוחב המרפסת שלך, ולאחר מכן הוסף 30 ס”מ לכל צד לגודל המגן שלך. קבע את המרחק למקלט הרצוי, הגובה מחושב תוך התחשבות בפריסת הבית ומידת השיפוע של המדרון. סקיצה זו תעזור לך להבין כמה זמן אתה צריך..

לאחר מכן יוצרים עץ או מתכת: קורות, רמפות, קורות וגג. המדרונות והקורות חייבים להיות באותו אורך. חבר את האלמנטים הללו יחד עם ברגים הקשה עצמית (במקרה של עץ) או ריתוך (אם אתה עובד עם מתכת).

תקן את המסגרת. אבטח את הקורה הצמודה לקיר בעזרת ברגים (רצוי נירוסטה), והמוטות בעזרת עוגנים. הניחו את הגליטה על הקורות (השתמשו בסורגים או קרשים עם קצוות). אם אתה רוצה לעבוד עם יריעת מתכת או צפחה, השאיר 20-40 ס”מ בין השוליים של הקורות.

הנח את הגג על הקורות ואז אבטח אותו. מהדקים את המרזבים (בתחתית המדרון) ואת הרצועה הצמודה למדרון או לקיר העליון. צור מערכת מרזב – זה יכול להיות מרזב או צינור.

אם אתה בונה מגן על חיפוי קיר רב שכבתי, קבע את המבנה בנעליים מנירוסטה על השכבה החיצונית. כדי שבעתיד הבידוד לא יירטב, דאג לאטום את המפרק של הקורות והתמוכות.

מגן עשה זאת בעצמך מעל המרפסת

מצחייה מעל המרפסת – רעיונות לצילום

דנו בניואנסים שעליכם לשים לב אליהם בבחירת עיצוב לחופה, חומרים, וכן כיצד לבנות אותו בעצמכם. לאחר מכן, נציג עוד תמונות עם רעיונות לקישוט הפרט האטרקטיבי הזה של החלק החיצוני של הבית. אנו מאחלים לכם השראה לחיפושים יצירתיים, כוח לישגי בנייה חדשים וצפייה נעימה.!

מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום מגן מעל המרפסת - צילום