פרסקו על הקיר (90 תמונות): רעיונות לעיצוב

פרסקו על הקיר (90 תמונות): רעיונות לעיצוב

פרסקו מוכר כאחת מטכניקות הציור הפופולריות ביותר לחללי פנים מודרניים, אם כי יש לה היסטוריה ארוכה. זהו פתרון מצוין שיעניק לחדר אלגנטיות, קסם, מצב רוח מקורי ונעימות. טכנולוגיית הציור על אדמת גיר טרייה שימשה לצביעת קירות ביוון העתיקה ובביזנטיון, ועד היום היא לא מאבדת מהרלוונטיות שלה. במאמר שלנו נדבר על האופן שבו נוצרות ציורי קיר מודרניים, אילו תמונות הופכות לפופולריות ביותר בפנים פנים שונות..

טכניקות ביצוע

שלא כמו בזמנים קודמים, הטכנולוגיה של היום מציעה מבחר גדול של ציורי קיר שנוצרו במגוון דרכים. בנוסף לעבודה ידנית, הציורים מיושמים על ידי מדפסות דיגיטליות וציוד מיוחד אחר. גם בסיסי היישום מגוונים. מטבע הדברים, בחירת החומר וטכניקת הביצוע משפיעים ישירות על עלות הפרסקו, כך שניתן בהחלט לקשט את ביתכם ביצירה יקרה ובמחיר סביר יותר..

פרסקו על טיח אלסטי

ציור ציורי קיר על הקיר מעל טיח הוא האב הקדמון של כל הטכנולוגיות המודרניות. טכניקה זו ידועה מאז ימי קדם ולא איבדה את הרלוונטיות שלה עד היום. מהותו טמונה בעובדה כי טיח רטוב מוחל על פני הקיר, שעליו נוצר הדפוס. מכיוון שהחומר מתייבש מהר מאוד, כל העבודה ליצירת יצירת מופת חייבת להתבצע בקצב מהיר. הציור צבוע בצבעים שנספגים מספיק עמוק. יחד עם זאת, לתמונה יש משטח מאט מסוגנן ללא השתקפויות והוא יכול להישאר בתולי במשך מאות שנים. שיטה זו ליצירת פרסקו מסתירה יתרון כל פגמים בקירות ונראית נהדר מכל מקום בחדר..

פרסקו על הקיר על טיח אלסטי פרסקו על הקיר על טיח אלסטי

פרסקו על בד

פרסקו קיר זה על בד הוא יצירה בעבודת יד שאינה זולה כלל. הטכנולוגיה מורכבת מיישום הרכב מיוחד על הבד, שעליו נוצרת תמונה עם פיגמנטים טבעיים. אדונים אמיתיים מסוגלים ליצור יצירה אמיתית מתוך תמונה, להזדקן באופן מלאכותי ולגרום לסדקים וחספוס. בהתאם לגודל, הציורים נמכרים בגלילים או באלונקות, המותקנים על הקיר בעזרת דבק. החיסרון של פרסקו על בד הוא עמידות הלחות המופחתת, כך שלא ניתן יהיה לשטוף אותו. על מנת שציור ישמור על טריותו המקורית לאורך זמן, הוא מכוסה לעתים קרובות בשעווה..

ציור קיר על הקיר על בד ציור קיר על הקיר על בד

ציורי קיר לא ארוגים

ציורי קיר כאלה יכולים להיקרא האפשרות החסכונית ביותר עבור שטחים גדולים. מבחינת מאפיינים חיצוניים, הם אינם נחותים מציורים שנוצרו על בד, אך עלותם נמוכה בהרבה. פרסקו גדול מורכב מבדים בודדים שעליהם מיושמים תמונות באמצעות מדפסת מיוחדת. השברים מחוברים לקיר או לתקרה בעזרת דבק המיועד לטפט מסוג זה, תוך שמירה על שלמות התמונה, שכן התפרים בלתי נראים לחלוטין..

ציורי קיר לא ארוגים ציורי קיר לא ארוגים

פרסקו על בד קנבס

פרסקו הדביק את עצמו דומה מאוד לטפט במרקם. במקרה זה, תפקיד אדמת הסיד מבוצע על ידי הדבק המבוסס על חול נהר, שעליו מיושמת תמונה דיגיטלית. הבד המוגמר מודבק לקיר ובעל מראה מושלם רק אם המשטח שטוח לחלוטין. ציור הדבק העצמי הוא דק למדי, כך שאם יש בליטות וחריגות על פני הקיר או התקרה, הן בהחלט יופיעו והתמונה תאבד את האטרקטיביות שלה. טכניקה זו מתאימה בעיצוב פנים מודרני, מכיוון שאי אפשר להזדקן באופן מלאכותי..

פרסקו על הקיר על בד דביק פרסקו על הקיר על בד דביק

פרסקו על בסיס קשיח

ניתן לבצע את הפרסקו גם על בסיס קשיח. על פי נתונים חיצוניים, הוא אינו נחות כמעט מעבודות בד, אך הוא שוקל הרבה יותר. ציורים כאלה מבוצעים בדרך כלל בפורמט קטן..

פרסקו על הקיר על בסיס קשיח פרסקו על הקיר על בסיס קשיח

קרייקלור

ציורי הקיר שנעשו בטכניקת craquelure מושלמים לחללי פנים עתיקים למחצה. העבודות נעשות באמצעות טיח דקורטיבי, הכולל שבבי שיש. הודות לרכיב זה נוצר חיקוי של סדקים קטנים בתמונה המוגמרת, שנראית מסוגננת למדי בפנים ישנים..

פרסקו על הקיר - קרייקלור פרסקו על הקיר - קרייקלור

סגנונות ציור

פרסקו הוא מרכיב משמעותי למדי בפנים, אשר לא רק מדגיש, אלא לעתים יוצר את סגנון החדר. אז, הכיוון הקלאסי בפנים מודגש בהצלחה על ידי ציורי הקיר על התקרה והקירות, עשויים על בד, בסיס קראקל, טיח אלסטי. אלה יכולים להיות רפרודוקציות של יצירות מופת עולמיות, טבע דומם, תמונות חינניות של פרחים, ממוסגרות במסגרות לבנות או זהובות..

בחללי פנים מודרניים (לופט, מודרני, הייטק), ציורי קיר דיגיטליים על הקירות מתאימים כהפשטות, אלמנטים אדריכליים, נופים עירוניים, הרכבים גיאומטריים עם מעברי צבע..

תווים מזרחיים מודגשים בצורה הטובה ביותר על ידי קישוטים שופעים מסורתיים המוסיפים תחכום וטעם, כמו גם תמונות של סצנות בעלות חיים ובעלי חיים. פרובנס, עם רוחה של כפר צרפתי חמוד, תשלים פרסקאות בד על הקירות, המתארות את כל תענוגות הכפר – כרי תות, שדות לבנדר, עשבי תיבול. תמונות של רחובות ישנים יעוררו את רוח הרומנטיקה.

ציור קיר על הקיר - סגנונות ציור ציור קיר על הקיר - סגנונות ציור

מגרשים לציורי קיר על הקיר

הנושא של פרסקו על הקיר ממלא תפקיד חשוב בעיצוב פנים. אם בתחילה הציורים היו דימויים של גיבורים עתיקים, סצנות מהתנ”ך, פנורמות היסטוריות, הרי שכיום בחירת הנושאים מגוונת בהרבה. בין הנפוצים ביותר ניתן למנות את הדברים הבאים:

נופים יכולים להיקרא בבטחה התמונות הפופולריות ביותר, שכן תמונות הטבע משתלבות באופן מושלם בכל סגנון פנים. לאזורי בילוי, ככלל, נבחרים תמונות המתארות שדות ומאגרים, שכן הם תורמים להרפיה. ניתן להציג ציור קיר בנוף במתנה;

טבע דומם הם אופציה טובה למטבחים, סלונים או פריסות משולבות. עבור חללי פנים המעוטרים באלמנטים של מותרות, אתה יכול לרכוש ציור דומם המתאר כלי אוכל עתיקים, למשל כדים, קערות, כוסות וכו ‘;

דיוקנאות פחות נפוצים, אך הם יכולים להכניס השראה כלשהי לפנים אם תתקין דיוקן פרסקו, למשל, של הקיסר בחדר העבודה שלו. לסלון, אתה יכול לבחור פורמט פשוט יותר, המשקף חברה עליזה. באופן כללי, בעת רכישת פרסקו כזה, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למצבו הרגשי של האדם המתואר בדיוקן;

הפשטות אופייניות לחללי פנים המעוצבים בסגנונות מודרניים. אין כאן עלילה, הדגש העיקרי הוא על צבע, ולכן חשוב שזה לא יגרום לרגשות לא נעימים. חשוב לשים לב לעובדה כי גוונים כחולים וירוקים עוזרים להקל על מתח רגשי, ואדום יכול לעורר תוקפנות. לעתים קרובות הפשטות פרסקו על הקיר משמשות כמרכיב מבטא;

קישוטים – מסוגלים לקשט חדר בצורה מושלמת מבלי למשוך תשומת לב מיותרת לעצמם. דפוסים מורכבים טבועים בפנים המעוטרים בכיוונים אתניים, כמו גם בסגנונות קפדניים..

מגרשים לציורי קיר על הקיר מגרשים לציורי קיר על הקיר מגרשים לציורי קיר על הקיר

רעיונות לחדרים שונים

בחירת התמונה בפרסקו תלויה בסגנון הפנים הכללי, כמו גם בטעם של בעל הדירה. עם זאת, על מנת שהתמונה תשתלב בהרמוניה בפנים, כדאי להקשיב לכמה מהמלצות המעצבים..

פרסקו בפנים הסלון

בחדר שנועד להתאחד במעגל קרוב של קרובי משפחה וחברים, ניתן למצוא לעתים קרובות ציורי קיר על הקירות עם תמונות טבע, שתמיד נתפשות באופן מושלם על ידי המוח. עם זאת, ישנן אפשרויות רבות אחרות, שהבחירה בהן תלויה בסגנון הפנים. בהחלט יתאימו כאן תמונות של מבנים אדריכליים יפים, כיכרות עיר ופנורמות שלמות, קומפוזיציות נושאים המעבירות את הרוח של תקופה מסוימת, או ההפשטות הבלתי צפויות ביותר ברוח מודרנית..

פרסקו על הקיר בפנים הסלון פרסקו על הקיר בפנים הסלון

פרסקו בפנים חדר השינה

אווירת השלווה אמורה לשלוט בחדר השינה, כך שלא כדאי לשקול אופציות עם פורטרטים או תמונות של מגה -ערים. עדיף לבחור ציורי קיר על הקירות, נושאים קלאסיים מההיסטוריה העתיקה.

פרסקו על הקיר בחלק הפנימי של חדר השינה פרסקו על הקיר בחלק הפנימי של חדר השינה

פרסקו בפנים המטבח

תמונות של נופים עירוניים ופרבריים, קישוטים מורכבים והדפסים נושאים יוצאי דופן מושלמים לחלל המטבח. ציור טבע דומם שמעורר את התיאבון ייראה מתאים במיוחד כאן. אם פינת האוכל ממוקמת לאורך קיר ריק, תוכלו להציב כאן פרסקו המתאר נוף מהחלון אל הטבע שמסביב. אפשרות זו תתרום להרפיה מרבית..

פרסקו על הקיר בפנים המטבח פרסקו על הקיר בפנים המטבח

פרסקו בפנים חדר הילדים

יש לבחור פרסקו בחדר ילדים על פי גילו ומינו. ילדים קטנים ללא ספק יאהבו את תמונות דמויות האגדות. בנות בוודאי יאהבו ממלכות פיות עם נסיכות, ובנים יאהבו את נושא הטיול הימי. בני נוער יתעניינו יותר בדימויים של רחובות העיר, מגה ערים או הפשטה.

פרסקו על הקיר בחלק הפנימי של חדר הילדים פרסקו על הקיר בחלק הפנימי של חדר הילדים

פרסקו בפנים המסדרון

במסדרון קטן עדיף למקם את הציור על הקיר בצבעים בהירים. זה יכול להיות נוף יפהפה עם נקודת מבט שמעוררת רגשות נעימים ומרחיבה ויזואלית את החלל, תמונות של רחובות וערים ישנות.

פרסקו על הקיר בפנים המסדרון פרסקו על הקיר בפנים המסדרון

ציורי קיר על הקיר – צילום

בגלריית התמונות שלנו אספנו מגוון דוגמאות למיקום ציורי קיר בפנים החדרים. אנו מקווים שהם יעזרו לך לבחור את האפשרות המתאימה ביותר לקישוט הבית שלך. צפייה מהנה!

ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום ציורי קיר על הקיר - צילום