טנדור DIY: 60 תמונות ורעיונות

טנדור DIY: 60 תמונות ורעיונות

לאחרונה, על חלקות פרטיות, ניתן למצוא לעתים קרובות תנורים מזרחיים עם שם אקזוטי – טנדור. הם נהדרים לבישול בחוץ ובוודאי ירשימו את האורחים שלכם. מה שנחמד במיוחד – ניתן לבצע מכשיר כזה ביד. אֵיך? הבה נבחן מקרוב את הנושא.!

איך עובד הטנדור

כדי להבין כיצד עובד הטנדור, נתאר את תהליך פעולתו באמצעות דוגמה של גרסת חימר. זוהי אחת הווריאציות הפופולריות ביותר של תנורים מזרחיים המצויים באזורנו..

האוויר מסתובב בזכות המפוח – חור מיוחד בחלק התחתון התומך בעירה. בזן האוזבקי מרופדת קערת החימר בלבנים עקשן. הסוד העיקרי הוא מילוי החללים בין הלבנים לקירות קערת החימר באמצעות חול או מלח – זה מאפשר לשמור על הטמפרטורה זמן רב ככל האפשר..

פחם או עץ משמשים כדלק. הם ממוקמים בתחתית הדוד דרך החלק העליון ואז מוצתים. מנות מוכנות בעזרת רשת או שיפודים.

הטנדור עשוי רק מחומרים בעלי יכולת גבוהה לשמירה על חום. לאחר החימום, בהתאם לדלק הנבחר, הטמפרטורה יכולה להגיע ל 250-400 מעלות צלזיוס. הודות לחומרים הנכונים, תנור זה מסוגל לשמור על הטמפרטורה במשך 5-7 שעות.

טנדור - עקרון העבודה

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך

בחלק זה נבחן כיצד לבנות טנדור באמצעות לבנים. זוהי אפשרות פשוטה מאוד שאינה דורשת חומרים וכישורים לא שגרתיים..

הכנה

כל סוג של עבודות בנייה מתחיל בהכנה מדוקדקת, שכן זהו המפתח לתוצאה מוצלחת. אם יש לך ניסיון בהנחת לבנים, התהליך כולו יהיה די פשוט עבורך. זוהי בנייה פשוטה למדי, אבל אם זו הפעם הראשונה שלך עם בנייה, עליך לקרוא בעיון את אלגוריתם הבנייה ולהכין את כל החומרים הדרושים.

קודם כל, עליך לחשב את כמות החומר הנדרשת או להשתמש בתוכניות מוכנות, המלוות בהערכות. הכנו עבורך הוראה סטנדרטית ורשימת החומרים הנדרשים. אז קודם כל אתה צריך:

1. בערך 100–150 ק”ג תערובת של חול וחצץ;

2. רשת לחיזוק – כ -2 מ”ר;

3. 7 ק”ג מלט (השתמש במלט איכותי יותר);

4. 60–70 חתיכות של לבני חבטות;

5. תערובת עמידה באש להנחת קמינים או תנורים-10-15 ק”ג;

6. אם אתה עומד לצבוע את הטנדור, רכוש צבע עמיד בפני אש.

כאשר כל החומרים הדרושים כבר הוכנו, וודא כי ברשותך מערכת הכלים הדרושה. סביר להניח שאת רוב הפריטים מהרשימה המוצגת ניתן למצוא בדאצ’ה שלך או לבקש מהשכנים, אבל גם אם תצטרך לרכוש משהו, זה לא יהרוס אותך. כדי לבנות טנדור לבנים במו ידיך, אתה צריך את הכלים הבאים:

– כלל סיוד (רצוי לאורך הבסיס);

– דלי או מיכל אחר לערבוב בטון;

– מרק;

– מברשת צבע ומיכל צבע;

– מטחנה, כמו גם עיגולי אבן.

כפי שאתה יכול לראות, הרשימה אינה ארוכה במיוחד או אקזוטית. הכנת כל המתקנים לא תהיה קשה מדי עבורך..

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך - הכנה

קרן

לחיי שירות ארוכים, הטנדור זקוק לבסיס איתן מאוד. הוא זה שייתן עמדה יציבה לבניין כולו. למרות העובדה שלא מדובר במבנה כבד במיוחד, הרבה תלוי באדמה. לדוגמה, אם הוא מכיל הרבה חימר, אז צריך לחזק את הבסיס..

אם מכסה הקרקע באזור שלך כבד, השתמש בתמיכות מבוססות מוט. במקרה של אדמה בהירה יותר, למשל, חולית, יש צורך למלא תחילה לוח בטון שעליו ימוקם התנור עצמו.

בהתבסס על התוכנית שלנו והחומרים המוכנים, שטח הטנדור כולו יהיה 100×100 ס”מ. כדי לשמור על מבנה עם שטח כזה, מספיקה כרית בטון בעובי של 10 ס”מ לפחות.

בטון נכון וטוב נראה כמו שמנת חמוצה אפורה וסמיכה. כדי להכין אותו, עליך לדבוק בפרופורציות הבאות: 3 מנות חול, מנה אחת של חצץ עם חלק של לא יותר מ 1 ס”מ, מנה אחת של מלט. אם תעמוד בהמלצות אלה, תקבל תערובת נהדרת..

נסה לחשב נכון את הכמות הנדרשת של תערובת הבטון, לשם כך תוכל לנווט לפי גודל הבור לשפוך את הלוח. בניית טפסות עץ לבסיס רמה. מכסים את תחתית החור בשכבת חול כ -5 ס”מ ואז יוצקים מעליו מים. החול משמש כר כבולם, המשפיע לטובה על עמידות הבניין. עקוב אחר כל ההמלצות ותקבל לוח בטון ישר ונכון לבסיס שלך. זכור להשתמש במפלס כך שבסיס המבנה שלך יהיה שטוח ככל האפשר..

ערכות בטון לא לפני שלושה ימים לאחר היציקה. ההחלטה הנכונה היא לתת לו להתבשל כשבוע, ורק אז להמשיך את בניית הטנדור. אם מזג האוויר חם ויבש במהלך הנחת הבסיס, הקפד לטפל מדי פעם בבטון במים כך שלא יתייבש ונסדק..

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך - קרן

בסיס הטנדור

לבנים עקשן (כיבוי אש) היא אופציה שכדאי להעדיף, היא אינה סופגת נוזלים, ועמידה גם בטמפרטורות גבוהות מאוד. בתורו, צפיפותו של חומר זה מאפשרת לו לא לקרוס מתחת למשקל המבנה כולו..

יתרון נוסף בבחירת לבנה זו הוא עמידותה בפני שינויים פתאומיים בטמפרטורה. לכן כדאי להשתמש בו כדי לבנות טנדור ברחוב. מין זה מתמודד עם כפור, וגם די בטוח להדליק אותו בחורף ולהשתמש בו למטרתו המיועדת ללא חשש לשלמות הבניין..

הנח את הבסיס במעגל, והנח תחילה חומר קירוי מתחתיו. פורסים את הלבנים, ואז מסמנים אותן וחותכים אותן בעזרת מטחנה עד שהן מתקבלות בצורה הרצויה. השתמש רק במרגמה מעכבת אש להנחת לבנים.

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך - בסיס

כלל לבנייה

כאשר אתה עוקב אחר הכלל כדי להתחיל בהנחת קירות, עליך לקחת בחשבון מספר תכונות. הפתרון הנכון יהיה שהבסיס יהיה שווה לגובה הטנדור כולו, והיחס בין הבסיס לצוואר העליון הוא 1 עד 3. אם אתה מכין תנור על סמך המלצות הגודל שלנו, אז תעשה את כלל, השתמש במוט עץ בגובה של לפחות 1 מ ‘, כי אורך בסיס הכלל יהיה 30 ס”מ.

לייצור דפוסים, ככלל, השתמש בדיקט. דיקט צבוע או לכה הוא אידיאלי.

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך - חוק לבנים

קירות טנדור

בדוגמה שלנו, הלבנים מוערמות אנכית, כך שתצטרך לא מעט מרגמה. התקן את הקצוות הפנימיים של הטנדור בצורה הדוקה ככל האפשר כדי שהקירות יהיו הדוקים ככל האפשר. אל תשכח לעבד היטב את כל התפרים בעזרת מרגמה, אין צורך לחסוך בכוח.

השתמש בחוט פלדה או רשת מחוזקת לחיזוק המבנה כולו. אם משתמשים בחוט, יש לחזק כל שורה. במקרה של רשת מחוזקת, אתה יכול לעשות רק סיבוב אחד שלה במעגל..

לאחר שסיימת את המבנה הבסיסי, תוכל לעבור לטיח. זה חייב להיעשות באותה תערובת תנור. נסה להפוך את העובי לא פחות מ -10 מ”מ.

המתן עד שהטיח יבש לחלוטין, לייבוש בטוח ניתן לעטוף את המבנה בניילון.

ניתן לצבוע את המבנה המיובש. ניתן למרוח צבע אקרילי חסין אש או סיד. אתה יכול גם להשתמש בטיח דקורטיבי לקישוט הטנדור, ורק לאחר מכן לצבוע.

טנדור לבנים עשה זאת בעצמך - קירות

טנדור מחימר DIY

לאחר מכן, נתאר הוראות שלב אחר שלב לבניית טנדור באמצעות חימר. זוהי שיטה מסובכת ולוקחת יותר זמן להכנת תנור. לפני שתמשיך בבנייתו, נסה ללמוד את הנושא ולחשוב אם אתה צריך עותק חימר. ראוי לציין כי ההבדל העיקרי ואולי היחיד מגרסת הלבנים הוא היכולת לאפות עוגות על קירות חימר..

המידות הקלאסיות של טנדור חימר הן: גובה מ -1 עד 1.5 מ ‘, קוטר – כ -1 מ’, למעלה – 50 ס”מ. ליצירת קערת חימר, השתמשו בתערובת של חימר קאולין וגמל או צמר כבשים. כאשר כל החומרים מוכנים, צא לעבודה.

תערובת חרס

חותכים את הצמר 1-1.5 ס”מ ומערבבים עם החימר. אתה צריך ללוש אותו לעקביות של שמנת חמוצה אפורה וסמיכה. כדי לשמור על החימר חזק ועמיד, השאירו אותו במקום חשוך למשך כשבוע. במהלך כל זמן ההחזקה, הסר עודף לחות מפני השטח של החימר, אך במקביל עליו להישאר לח. אחרת, בעת הפעלת הטנדור, הוא ייסדק.

טנדור חימר DIY - תערובת של חימר

ריק

כדי ליצור טנדור, יש צורך להכין יריעות של תערובת חימר בעובי של כ 5-10 ס”מ. יתר על כן, בייצור מסורתי יוצרת מהם קערה של תנור, אך שיטה זו דורשת מיומנויות ומיומנויות ניכרות. אם אתה לא מוכן לקחת סיכונים ולעשות הכל באופן מסורתי, חבית יכולה לעזור לך..

בעת השימוש בו, עליך לשחרר את החישוקים ולשפוך מים. השאירו אותו למשך שבוע להתפחה. זה ייתן לו את הצורה הדרושה להכנת טנדור. מסננים את המים, מייבשים את החבית לחלוטין ומטפלים בחמאה מבפנים את הקירות. כשהיא נספגת מעט, אפשר להמשיך להשתמש בתבנית. אנו ממליצים לך להכין את התבנית ואת תערובת החימר במקביל..

טנדור חימר DIY - החסר

הכנת טנדור מחימר

בשלב זה כבר אפשר להתחיל ליצור טנדור בתבנית, או לגלגל נקניקיות בקוטר של לא יותר מ 5-7 ס”מ ואורך של עד 1 מ ‘מתערובת של חימר, וכבר ליצור תנור מהם. זה לא משחק תפקיד גדול, העיקר הוא להבין איך זה נוח לך יותר.

הניחו את החימר בחוזקה על דפנות החבית, ולאחר מכן צפו והתחברו לתפרים בידיים או בכף. אסוף את כל קירות הכיריים, אך אל תכסה את החלק התחתון. היצרות החלק העליון צריכה להגיע לחצי מכל קוטר החבית.

לאחר שיצרת את צורת התנור במלואה, החלק את החימר בכל פנים. זה צריך להיות חלק ככל האפשר. כעת השאירו את התנור לייבוש.

לאחר שהחימר יתייבש, הוא ישאר בשלווה מאחורי קירות החבית. מורידים את החישוקים, מפרקים את החבית ומוציאים את הטנדור.

הכנת טנדור מחימר במו ידיך הכנת טנדור מחימר במו ידיך

הַתקָנָה

הניחו את התנור על אתר חרס, בטון או לבנים עקשן. חייב להיות לו חור למחזור האוויר, מה שמכונה “מפוח”. חבר את התנור והבסיס עם אותו חימר והניח לייבוש.

כבר בצורה זו, הטנדור האישי שלך מוכן לשימוש, אך אם אתה רוצה שהוא ישמור על הטמפרטורה זמן רב ככל האפשר, עליך לכסות אותו בלבן ולמלא את הפער שנוצר בחול או בחימר. עיצוב זה יוכל לשמור על הטמפרטורה במשך 5-7 שעות..

טנדור חימר DIY - התקנה טנדור חימר DIY - התקנה טנדור חימר DIY - התקנה טנדור חימר DIY - התקנה

טנדור – צילום

טנדור הוא תנור בעל היסטוריה ארוכה, המתבטאת במראהו. יש לך הזדמנות ייחודית ליצור אותו בעצמך, ולכן סביר להניח שתרצה להכיר את מגוון העיצוב ולהיות בהשראת וריאציות מסורתיות או מודרניות של הטנדור. הכנו תמונות יפות שיעזרו לך לעשות זאת. צפייה מהנה!

טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום טנדור עשה זאת בעצמך - צילום

וידאו: איך להכין טנדור במו ידיך