צבע על בסיס מים לקירות ולתקרות: תכונות, כיצד לבחור, כיצד ליישם

צבע על בסיס מים לקירות ולתקרות: תכונות, כיצד לבחור, כיצד ליישם

עבודות צביעה הן שלב חובה כמעט בכל שיפוץ. גימור עם צבע על בסיס מים הוא מאוד פופולרי. זאת בשל הביצועים המעולים שלה יחד עם מחיר סביר. השוק המודרני של חומרי הגמר שופע מבחר עצום. אנו מציעים ללמוד יחד את האיכויות של ציפוי זה ולמצוא אפשרויות מתאימות..

תכונות עיקריות

הצבע קל לשימוש, הוא מהווה אלטרנטיבה מצוינת לחומרים רבים לקישוט קיר ותקרה. לתחליב יש מספר יתרונות:

– מתייבש במהירות בהשוואה לסוגי צבע אחרים;

– חומר בטוח מאוד ולא מזיק. התערובת נוצרת ללא שימוש בחומרים מזיקים, ולכן היא משמשת אפילו בבתי חולים ובמקומות לילדים;

– הצבע נטול ריח חריף. חדר צבוע טרי פולט ניחוח מסוים שאינו מגרה את חוש הריח ומתאדה לחלוטין מהחדר תוך מספר שבועות;

– הקומפוזיציה ממש תכליתית – מתאימה לציור סלונים, חדרי אמבטיה ומטבחים;

– הצביעה מתבצעת ללא מאמץ רב, חומר הגמר הזה מתאים בצורה אחידה וטובה על משטחים שונים. הכלי מנוקה בצורה מושלמת, בניגוד לצבעי שמן.

מבין החסרונות העיקריים, ניתן לייחד רק את הצורך לדבוק בטמפרטורה מסוימת בעת ביצוע עבודות צביעה. עבור צבע על בסיס מים, הוא לא אמור לרדת מתחת ל + 5C, אחרת השכבות לא ישכבו בצורה אחידה או שהצבע יתקלף.

צבע על בסיס מים - תכונות צבע על בסיס מים - תכונות

מאפיינים טכניים של צבע על בסיס מים

לציפוי מאפיינים ספציפיים שיש לקחת בחשבון בבחירת חומר גימור.

1. תכונות הקומפוזיציה. הצבע מורכב מקבוצה של חומרי חיטוי, לטקס, מעבה וחומר מילוי מסוים.

2. חומר צמיג מאוד. המחוון תלוי בכמות המים הנדרשת כדי להשיג את התערובת הנכונה..

3. מתייבש מספיק מהר. בטמפרטורת החדר הנכונה הצבע מתייבש תוך 2-12 שעות בלבד. תנאים אידיאליים – 20 מעלות צלזיוס וכ- 60% לחות.

צבע על בסיס מים - מפרטים צבע על בסיס מים - מפרטים

סוגי צבע על בסיס מים

הצבע מוצג במספר צורות, שלכל אחת מהן מאפיינים משלה, יתרונות וחסרונות. בואו נדבר עליהם ביתר פירוט.

צבע על בסיס מים אקריליק. הסוג הפופולרי ביותר של תחליב המבוסס על שרפים אקריליים. לעתים קרובות ההרכב מתווסף לטקס. צבעים כאלה עושים עבודה מצוינת עם ניקוי רטוב..

כמה שכבות של צבע מסוג זה יכולות להסתיר בליטות או סדקים קטנים. שטח היישום של גימור כזה הוא גדול – עץ, לבנים או בטון, זכוכית ואפילו מתכת (אך עם פריימר מקדים).

צבע על בסיס מים מסיליקון. דומה כמעט לחלוטין לגרסה הקודמת, אך במקרה זה שרף הסיליקון משמש כבסיס.

סוג זה יקר יותר מאשר עמיתיו אקריליים, מה שמוסבר על ידי תאימות מצוינת עם משטחים מינרליים, כמו גם העובדה שצבע זה מסתיר פגמים בולטים יותר. זהו ציפוי חסין אדים לחלוטין שאינו חושש מפטריות שונות..

צבע על בסיס מים סיליקט. מיוצר על בסיס תמיסה מימית וזכוכית נוזלית בתוספת פיגמנטים מיוחדים. התכונות העיקריות שעבורן אפשרות זו מוערכת הן עמידות גבוהה בפני בליה, אדי וחדירות אוויר..

צבע על בסיס מים מינרליים. הרכב מבוסס על מלט או סיד מיובש. מומלץ לצביעת בטון או לבנים, אך גם לחומרי בניין אחרים. למרות היתרונות הרבים, חיי השירות מסוג זה ירודים..

צבע על בסיס מים - סוגים צבע על בסיס מים - סוגים

כיצד בוחרים צבע על בסיס מים

החלטתם על צבע על המים לקירות או לתקרות שלכם? במקרה זה, עליך להתקרב בבחירה שלה בכשרון..

1. אל תסמוך לחלוטין על עוזרי מכירות, כי מטרתם העיקרית היא מכירת המוצר. הכלל “ככל שהצבע יקר יותר, כך טוב יותר” לא עובד בכל מקרה. לתערובת צבע נפרדת יש משימות ספציפיות משלה..

2. שם חלופי לסוג זה של צבע הוא צבע פיזור מים. לכן, אל תחמיצו את הפחיות עם הכיתוב “VD”.

3. לפני הקנייה קראו את השם וההוראות, מהן ניתן לקבל הצהרות רבות – צריכה, כמה היא מתייבשת ומאפיינים נוספים. מידע זה לא יהיה מיותר.

4. אל תנסו לחסוך יותר מדי בחומרי צביעה, מכיוון שהשוק מלא בזיופים.

5. צבע על בסיס מים איכותי הוא תמיד לבן כשלג. תערובות פיגמנטים מיוחדות, הנרכשות בנפרד, יעזרו להוסיף לה צבע..

כיצד בוחרים צבע על בסיס מים

איך להתאים את הצבע

כפי שאתה כבר יודע, ציפוי התחליב תמיד לבן. מספר שיטות משמשות להוספת צבע. אתה יכול לצבוע אותו באמצעות מכשיר מיוחד או באופן ידני. שירות הצביעה ניתן בנקודות מכירה רבות. כל שעליך לעשות הוא לבחור את הצבע הנכון ואת הפיגמנט הרצוי. לאחר מכן, המומחה יערבב את התערובת, והיא תרכוש את הגוון הנדרש..

אם לא מצאתם חנות מתאימה בה יספקו לכם שירות זה או שהחלטתם לעשות הכל בעצמכם, הרי שהאלגוריתם פשוט למדי. רכשו פיגמנט צבע וערבבו אותו עם הבסיס בעזרת מערבל בניין. הדבר נעשה כדלקמן: בכלי קטן מערבבים את הצבע עם הפיגמנט ומוסיפים בהדרגה לצנצנת הראשית. פעולות כאלה יעזרו להשיג צבע מושלם ואחיד..

בדוק את התערובת על שטח קטן ולא בולט לפני היישום ישירות על הקיר. תן לזה להתייבש לגמרי וראה את התוצאה. זה ייתן לך מושג איך בעצם נראה הטון, כיוון שהתערובת בהירה ועשירה יותר בצורה נוזלית. הקפד לשקול כמה חומר אתה צריך להכין לצביעת כל השטח הנדרש, די קשה להשיג את אותו הגוון, וזה דורש ניסיון.

צבע על בסיס מים - כיצד להתאים את הצבע צבע על בסיס מים - כיצד להתאים את הצבע

הכנת הקירות

על מנת שהצבע יישכב ללא פסים ואחידות, עליך להכין את הקירות. לשם כך משתמשים בטיח, פריימר ומרק בשימוש בחומרי גימור מיוחדים. לפני הצביעה הקירות חייבים להיות יבשים, אחידים ויציבים. זהו המפתח לבסיס הנכון לתחליב..

בדוק לחלוטין את המשטח שיש לצבוע. אם מתגלים בו סדקים או אי סדרים, מותר לכסות אותם באמצעות אלבסטר. סימני שומן או עובש מוסרים בעזרת תמיסה חומצית או בסיסית. סוג זה של צבע אינו מיושם על משטחים צבועים, שמנים או לכה בעבר, כמו גם על חומרים סינתטיים. לכן, אם המשטח היה צבוע או מכוסה טפטים, עליך לנקות אותו לחלוטין..

יישר קיר עם הבדלים משמעותיים (מ -2 ס”מ או יותר) בעזרת טיח, אבל אם הם פחות, אז משתמשים במרק. לאחר עבודות מסוג זה יש לשייף את הקיר ולהסיר את האבק באמצעות שואב אבק או ניקוי רטוב. השטח המטויח חייב להתייבש במשך 3-4 שבועות לפחות, אחרת הצבע על בסיס מים לא יכסה אותו באופן אחיד, ולא תקבל את התוצאה הרצויה.

לאחר השלמת הליכי ההכנה, המשך לעבודת ההכנה. הם מפחיתים באופן משמעותי את צריכת תערובת הצבעים, וגם משפרים את אחידות הצבע המורח. אל תשכח את הזמן שהקירות יתייבשו לגמרי..

אם המשטח כבר נכנע לסיום, אין צורך להדביק אותו. במקום זאת, שכבה ראשונה של צבע מדולל במים מוחלת..

עבודת ההכנה לעיל מאפשרת ליישם את הצבע בצורה אחידה, יפה ונכונה..

צבע על בסיס מים - הכנת קירות צבע על בסיס מים - הכנת קירות

כיצד ליישם צבע על בסיס מים

ליישום חומר צביעה מסוג זה משתמשים ברולים, במברשות וספוגים. לכל אחד מכלי הציור הללו יש מטרה משלו ותכונות שימושיות:

– ניתן ליישם את גליל הצבע באופן שווה על קירות ותקרות. עבור צבע על בסיס מים, בחר ערימה בינונית או ארוכה, אך היא צריכה להיות רכה;

-נוח לצייר על פינות ואזורים שקשה להגיע אליהם בעזרת מברשת;

– הספוג נותן מרקם יוצא דופן.

מטעמי נוחות, נחלק את תהליך הבקשה לשלבים הבאים:

1. השתמשו במגש צבע – זה הרבה יותר נוח וחוסך חומר. יוצקים מעט צבע. הפעל מברשת מסביב להיקף, וגלגל את שאר החלקים בעזרת גליל;

2. לשיפור איכות יישום הדיו, יש להשרות את הגליל ולאחר מכן להעבירו על גבי הקרטון או הנייר. זה יפיץ אותו באופן שווה על הערימה;

3. התחל לצייר מלמעלה למטה. הודות לנתיב זה, אתה יכול לתקן טיפות מטפטפות בתהליך;

4. אם משטח הקיר או התקרה מכוסה טיח גמר, יש למרוח כמה שכבות מכיוון שהטיח סופג צבע. שכבות נוספות יהפכו את הצבע לרענן ועשיר יותר;

5. אין צורך ליישם את הצבע בשפע במקום במספר שכבות – הדבר לא יאפשר לכם להשיג את התוצאה הרצויה, אלא רק יחמיר את המצב. עדיף להשקיע יותר זמן על 2-3 שכבות;

6. שכבות חדשות מוחלות רק לאחר שהקודמת התייבשה לחלוטין. למרבה המזל, סוג זה של גימור מתייבש במהירות. הרחק שכבות מאבק ופסולת.

עבודת ציור באמצעות אמולסיה היא משימה פשוטה למדי שאינה דורשת כישורים מקצועיים. העיקר הוא לבחור את הצבע הנכון שיתאים לחדר ולתנאי הסביבה. אל תנסה לעשות זאת במהירות, עשה זאת בזהירות, והתוצאה ללא ספק תענג אותך!

כיצד ליישם צבע על בסיס מים כיצד ליישם צבע על בסיס מים כיצד ליישם צבע על בסיס מים כיצד ליישם צבע על בסיס מים

צבע על בסיס מים בפנים – צילום

אספנו דוגמאות יפות ויוצאות דופן רבות לשימוש בחומרי גימור מסוג זה. כעת, לאחר שאתה מכיר את התכונות, האיכויות והמאפיינים שלה, יהיה לך הרבה יותר קל להבין את מגוון פתרונות העיצוב העצום הזה..

צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום צבע על בסיס מים בפנים - צילום