A felújítás utáni általános takarítás szükséges és nagyon időigényes tevékenység
A lakás általános takarítása felújítás vagy átalakítás után szükséges esemény, amely nélkül az új belső tér nem fogja Önt kényelemmel tölteni. Természetesen mindig kapcsolatba léphet egy takarító céggel, amelynek alkalmazottai készek gyorsan és hatékonyan elvégezni a helyiségek átfogó takarítását, de az ilyen szolgáltatások nem lesznek olcsók. Az is lehetséges, hogy önállóan rendbe hozza a lakást, ha meghallgatja a szakemberek tanácsát, és helyesen megtervezi az összes lépést!
Tartalom:
- Az általános tisztítás fő szakaszai
- Szerszámok és tisztítószerek
- Építési hulladék tisztítása
- Felületek tisztítása
- Padló tisztítása
- A falak és a mennyezet tisztítása
- Bútorok előkészítése
- Ablakok és üvegfelületek mosása
- Befejezés
Az általános tisztítás fő szakaszai
A lakások általános takarítását felújítás, építés, befejező munkák után mindig szakaszosan végzik, csak így lehet a lehető leghamarabb ideális tisztaságot bevinni a helyiségbe. A komplex tisztítás a következő lépésekből áll:
- Építési hulladék tisztítása.
- Felületek tisztítása.
- Ablakok, üvegfelületek tisztítása.
- Bútorok és egyéb berendezések előkészítése.
- Befejezés.
A javítás utáni tisztítás minden szakaszában számos olyan funkció található, amelyek speciális szerszámok, szerszámok használatát igénylik..
A felújítás utáni takarítás megkönnyítése érdekében kérjen segítséget barátaitól vagy családjától.
Tanács! Célszerű tisztítást végezni a javítások után egy asszisztens csapattal, ami nagyban leegyszerűsíti és felgyorsítja az egész folyamatot..
Szerszámok és tisztítószerek
Mielőtt folytatná a tisztítást a felújítás után, gondoskodjon mindenről, ami ehhez az eseményhez szükséges. Először is elő kell készítenie:
- Szemeteszsákok – nagynak, sűrűnek kell lenniük.
- Oldószerek – lakkbenz, aceton stb., hogy könnyen eltávolítsa a szennyeződést a különböző felületekről.
- Erőteljes porszívó – az ipari modell a legalkalmasabb. A háztartási porszívó szűrői gyorsan eltömődnek, és por kerülhet a motorba. Építőipari porszívó mindig bérelhető.
- Mosószer készlet – padló, vízvezeték, üveg, fa és műanyag felületekhez. A professzionális tisztítószerek kiváló munkát végeznek a szennyeződésekkel. Áruk valamivel magasabb a szokásosnál, de az eredmény megéri..
- Rongyok, szivacsok – a mikroszálas termékek a legalkalmasabbak, amelyek jól felszívódnak, nem hagynak csíkot. A rongyokat nagy mennyiségben és különböző méretben kell elkészíteni, mivel padlókhoz, bútorokhoz, ablakpárkányokhoz, tükrökhöz használják őket.
- Padló tisztító készlet – felmosórongy, vödör, kanál ecsettel vagy seprűvel.
A tisztítást gumikesztyűben kell elvégezni, ha lehetséges, érdemes overallt, arcvédő felszerelést (szemüveg, légzőkészülék) vásárolni.
Tisztításkor ne feledkezzen meg az egyéni védőeszközök használatáról.
Tanács! A létra nagyban megkönnyíti a tisztítást – praktikusabb és biztonságosabb, ha magasban dolgozik, mint a székek vagy a székek.
Építési hulladék tisztítása
A javítás utáni tisztítás előtt tisztítsa meg a helyiséget az építési munkák során felhalmozódott törmeléktől, és távolítsa el a port..
Az ömlesztett hulladékot először eltávolítják:
- A fennmaradó tapéta-, gipszkarton-, farostlemez- vagy linóleummaradványokat a helytakarékosság érdekében a kijárathoz közelebb vagy a lakásban kívül kell elhelyezni..
- A fából, műanyagból, fémből készült alkatrészeket (szegélylécek, profilok, laminátum stb.), Csempe maradványait, habszivacsokat zsákokba kell gyűjteni.
A takarítás során helytakarékosság érdekében jobb az építési hulladékot a kijárathoz közelebb vagy a lakásban kívül tárolni
Mindenekelőtt meg kell szabadulni a veszélyes hulladékoktól: vegyszerek, üveggyapot, stb. Javasoljuk, hogy azonnal távolítsa el őket a javítási munkák befejezése után. Ha ez valamilyen okból nem lehetséges, akkor az ilyen szemetet óvatosan szemeteszsákokba kell csomagolni, és a végén a többi hulladékkal együtt ki kell vinni..
Tanács! Az építési hulladékot speciálisan kijelölt helyen kell elszállítani. A nem szabályoknak megfelelő ártalmatlanítás bírsággal jár.
A helyiséget alaposan fel kell söpörni, porszívózni, majd minden felületet le kell törölni a portól.
Felületek tisztítása
A lakás felújítás utáni általános tisztításának fő szakasza az ömlesztett hulladék elszállítása után kezdődik. Fontos, hogy alaposan megvizsgálja az összes helyiséget, elemezze, mely területek igényelnek alaposabb tisztítást..
A tisztítás előtt gondosan ellenőrizze a munka körét, és elemezze a műveletek sorrendjét
Általában a padlók, a falak és a mennyezet igényelnek a legnagyobb figyelmet. A felületeket alaposan meg kell tisztítani a portól, el kell távolítani oldószerrel vagy víznyomokkal, meszeléssel. Ha valahol szárított gitt, gipsz, cement, ragasztó, hab vagy tömítőanyag van, óvatosan vágja le egy irodai késsel, vagy kaparja le egy spatulával.
Tanács! A cement és más építési keverékek nyomainak eltávolításához használjon csiszolószivacsot és meleg vizet..
tizennégy
Célszerű porszívózni a padlót, a falakat és a mennyezetet egy porszívóval, amely minden sarkból eltávolítja a legkisebb porrészecskéket is. A tisztított felületeket alaposan mossa le megfelelő tisztítószerekkel..
A festett felületek nedves ruhával törölhetők
Tanács! Tökéletesen eltávolítja a szennyeződést vagy port a sima felületekről ecetes sós vízzel kevert oldattal. Ebben meg kell nedvesíteni egy mikroszálas kendőt, és kezelni kell a szennyezett területeket. A készítmény tökéletes műanyag, laminált, MDF, üveg, porcelán kőedények, kő tisztítására.
A fa- és fémfelületek kezeléséhez a legjobb, ha javítás után speciális tisztítószereket használnak, például mosást, impregnálást. A savtartalmú oldatok pedig tökéletesen megbirkóznak a vízkő eltávolításával..
Padló tisztítása
A padló tisztítását a lakás felújítás utáni általános takarításakor kell elvégezni. A felületet meg kell tisztítani az építési portól, vízzel le kell öblíteni, szárítani, porszívózni.
Az előkészített padlót tisztítsa meg a padló típusának megfelelő tisztítószerekkel. Különösen a linóleumot és a laminált padlót kell enyhe szappanos oldatba mártott szivaccsal törölni. Porcelán kőedényekhez és csempékhez agresszívabb vegyi anyagok alkalmasak, parkettákhoz vagy deszkákhoz pedig speciális olajat vagy viaszt tartalmazó ápolószerek.
A linóleumot szappanos vízbe mártott puha szivaccsal mossuk
Ha a padlóburkolaton megszáradt lakk vagy festék nyomai láthatók, speciális eltávolítóval vagy denaturált alkohollal távolíthatók el. A könnyű szennyeződéseket rendszeres alkohollal könnyen eltávolíthatja.
A falak és a mennyezet tisztítása
A falakról és a mennyezetről származó port a legkönnyebb eltávolítani egy teleszkópos csővel ellátott porszívóval..
A porszívó teleszkópos csöve segít a nehezen elérhető helyek elérésében
A vakolt vagy festett falakat nedves ruhával le lehet törölni enyhe tisztítószerekkel, amelyek nem károsítják a felületet.
Ha ragasztószalag, ragasztó, friss festék nyomai vannak a felületeken, akkor a legegyszerűbb eltávolítani őket lakklélettel megnedvesített tamponnal. A megszáradt poliuretán habot fémmosórongygal vagy kemény csiszolószivaccsal távolítják el. A rozsdanyomok eltávolítására réz -szulfát oldatot használnak.
13
A fürdőszobák felületeit klórtartalmú szerekkel kell kezelni, majd le kell öblíteni és szárazra törölni. Ugyanez vonatkozik minden vízvezetékre..
Bútorok előkészítése
Amikor a javítás befejeződött, és a fő tisztítási lépések befejeződtek, bútorokat vihet be a szobába. Ha új, akkor elegendő eltávolítani a védőfóliákat, porszívózni a puha részeket, alaposan törölje le az összes sima felületet a portól.
Javítás után a kárpitozott bútorok felületét alaposan porszívózni kell.
Ha a bútorok változatlanok maradnak, akkor alaposan meg kell tisztítani, el kell távolítani a foltokat, és a kárpitot fel kell frissíteni, a sima elemeket polírozni kell. Ehhez használjon mosószereket textíliák, bőr, fa tisztítására, valamint mosó- és közönséges porszívót, nem koptató szivacsokat és mikroszálas szalvétákat. Szükség esetén a kárpitozott bútorokat vegytisztítani kell, a fából készült bútorokat pedig speciális impregnálással kell kezelni.
Használjon speciális termékeket bőrárukhoz.
Ugyanezt kell tenni a szőnyegekkel, függönyökkel. Minden textíliát mosni vagy vegytisztítani kell.
Ha zsírok vagy más szerves szennyeződések vannak a bútorokon, akkor lúgos szer, valamint ecetsav vagy citromsav segít eltávolítani őket..
Ne felejtse el a szekrényeket, a beépített háztartási gépeket. Minden elemet kívül -belül meg kell tisztítani, alaposan zsírtalanítani kell, portól meg kell tisztítani, majd nedves tisztítószerekkel kell tisztítani.
A lakás általános takarítása felújítás után: ablakok és üvegfelületek mosása
Az ablakkeretek tisztítása közvetlenül attól függ, hogy milyen anyagból készültek:
- Nagyon könnyű tisztítani a PVC profilt, és erre alkalmas minden mosószer, beleértve az ammóniát, savakat is. Elég, ha a felületet egy megfelelő összetételben áztatott szokásos szivaccsal törölje le, majd tiszta ruhával távolítsa el a nyomokat..
- A fa kereteket egy kicsit nehezebb tisztítani hígított mosogatószerrel. A makacs szennyeződések eltávolítása érdekében ajánlatos az oldatot 15-20 percig a felületen hagyni, majd öblíteni, szükség esetén ismételni.
Tanács! Távolítson el minden matricát az ablakprofilokról. Ehhez használjon spatulát, és távolítsa el a ragasztó nyomait alkohollal..
Az üvegfelületek tisztításához használjon alkohol alapú termékeket
Az ablakok tisztíthatók szokásos tisztítószerekkel. A leghatékonyabb alkoholtartalmú készítmények, amelyek nem hagynak csíkot.
Tanács! Az ablakok kívülről történő tisztításához, különösen a felső emeleteken, a legjobb, ha szakember segítségét kéri..
Az ablakok kívülről történő mosásához jobb kapcsolatba lépni egy szakemberrel.
Ugyanígy meg kell tisztítani az ajtókat, tükröket a portól és a szennyeződéstől..
A tisztítás befejezése
A felújítás utáni takarítás a tisztítás területén a legigényesebb és legbonyolultabb folyamat
Végül, de nem utolsó sorban a bútorok többi elemét is megtisztítják: fűtőtesteket, lámpákat, függönyöket. Szükség van a por eltávolítására róluk, a kivehető részek öblítésére és szárítására, majd visszahelyezésére..
Törölje le a fűtőtesteket
Ne feledkezzen meg olyan elemről, mint a szellőzőrácsok. Meg kell tisztítani őket a portól, beleértve az építési port is, majd szappanos vízzel meg kell törölni..
Általában a szellőzőrácsok nagyon eltömődnek a javítás során, és alaposan meg kell tisztítani őket.
A lakás felújítás utáni általános takarítása, amelynek ára az erőfeszítés és a ráfordított pénz, rendkívül unalmas hosszú folyamatnak tűnhet. De a javítás végének élvezése anélkül, hogy átmenne ezen a szakaszon, nem fog működni. Mindenképpen érdemes mindent előre megtervezni, ésszerűen felmérni a munka mennyiségét és az elsajátításának képességét, és ha szükséges, mégis felvenni a kapcsolatot a szakemberekkel.